Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

• SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

Hermannstadt a învins-o pe Concordia şi s-a apropiat de play-off-ul Ligii 1. A fost 2-1 pentru echipa pregătită de Vasile Miriuţă.

Hermannstadt a reuşit a şasea victorie din acest sezon, în faţa Concordiei Chiajna. La Tîrgu Mureş, sibienii au deschis scorul după doar patru minute, prin Petrişor Petrescu. Mijlocaşul gazdelor a centrat apoi perfect pentru reuşita lui Dandea. La pauză a fost 2 la 1 - Măzărache a obţinut un penalty, pe care Batin l-a transformat. Acesta a fost de altfel și scorul final iar echipa lui Miriuță s-a apropiat la trei puncte de ultimul loc de play-off, ocupat de Sepsi.

• 90+3 fr2

Final de meci la Tg. Mureș. Hermannstadt - Concordia Chiajna s-a terminat 2-1 și echipa lui Miriuță a urcat pe locul 7 în Liga 1

• 88 s s

Ultima modificare și la gazde. Serediuc intră în locul lui Petrescu

• 86 s s

Ultima schimbare în echipa lui Dorinel Munteanu. Ronaldo Deaconu intră în locul lui Albu

• 79 cg cg

Andrei Marc vede cartonașul galben

• 74 s s

A doua modificare și la gazde. Iese Lucian Dumitriu și intră Nemanja Mijuskovic

• 71 fm fm

Rusu ajunge în poziție de finalizare și trage puternic, la colțul scurt, însă doar în plasa laterală

• 68 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Triplă oportunitate pentru ilfoveni. Măzărache trage de la 16 metri, Căbuz respinge, mingea ajunge la Grădinaru, dar portarul oaspeților se opune din nou. Balonul sare la Cristescu, al cărui șut este însă scos de pe linia porții de fundații gazdelor

• 67 s s

A doua schimbare la ilfoveni. Cristescu intră în locul lui Prepeliță

• 65 fm fm

Gorobsov trage puternic de la 20 de metri, dar mingea se duce peste transversală

• 64 s s

Prima schimbare și la gazde. Rusu intră în locul lui Blănaru

• 62 oc oc

OCAZIE HERMANNSTADT! Caparco are un reflex de zile mari și scoate de pe linia porții o minge trimisă cu capul de Ionuț Stoica

• 55 oc oc

OCAZIE HERMANNSTADT! Blănaru primește o minge în adâncime și trage, din unghi, către colțul lung. Mingea trece pe lângă poarta lui Caparco

• 50 cg cg

Primul cartonaș galben al meciului este văzut de Ropotan

• 47 fm fm

Oaspeții încep în atac repriza secundă. Măzărache trimite cu capul, dar mingea trece peste poarta lui Căbuz

Schimbare la oaspeți. Dorinel Munteanu înlocuiește portarul. Iese Greab și intră Caparco

Final de primă repriză. Hermannstadt - Concordia Chiajna 2-1, la pauză

• 45 gp gp

GOOOOL CONCORDIA! GOOOL BATIN! Atacantul oaspeților transformă cu siguranță de la punctul cu var

• 43 p p

PENALTY CONCORDIA! Măzărache cade în careu în urma unui duel cu Gabriel Company și centralul arată punctul cu var

• 39 fm fm

Grădinaru încearcă o execuție pretențioasă, cu exteriorul, dar trimite pe lângă poartă

• 34 fm fm

Albu trage de la distanță, dar mingea este reținută fără probleme de portarul gazdelor

• 28 g g

GOOOL HERMANNSTADT! GOOOL DANDEA! Gazdele își măresc avantajul după o fază fixă. Petrescu a centrat în careu, iar Dandea l-a învins pe Greab cu o lovitură de cap

• 17

Meci echilibrat la Tg. Mureș. După golul lui Petrescu, nicio formație nu și-a mai trecut în cont nicio fază importantă de poartă

• 4 g g

GOOOOL HERMANNSTADT! GOOOL PETRESCU! Deschidere rapidă de scor. Petrescu profită de o eroare în defensiva oaspeților, recuperează o minge și îl învinge pe Greab

• 1 sr1 sr1

A început partida dintre Hermannstadt și Concordia Chiajna. Oaspeții au avut lovitura de începere