farul arcul de triumf (2)
Foto Farul și-a prezentat noua ”bijuterie”
alex-baluta
Alex Băluță s-a întâlnit cu Gică Hagi și a scris doar câteva cuvinte pe rețelele sociale
FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct
Hermannstadt Hermannstadt
2 - 0
Viitorul Viitorul
Mi 29.07.2020 20:00

Hermannstadt - FC Viitorul 2-0. Constănțenii, de nerecunoscut. Sibienii, două goluri în 8 minute, ultimul din penalty

29.07.2020, 20:40

• UCL: Barcelona - PSG, marți, 22:00, DGS 1

• UCL: Borussia Dortmund - Atletico Madrid, marți, 22:00, DGS 2

Hermannstadt și-a luat revanșa în fața Viitorului, după acel 1-4, însă în prima repriză a avut doar două lovituri libere, fără probleme pentru poarta constănțenilor.

Echipa lui Hagi a avut și ea o lovitură liberă, dar lipsită de pericol. Prima fază periculoasă de poartă a însemnat și primul gol al meciului, în minutul 76, după ce Stoica a deviat în plasă, cu exteriorul, șutul în diagonală a lui Opruț.

Hermannstadt - Viitorul 2-0. Sibienii nu mai au emoții cu retrogradarea

Câteva minute mai târziu, sibienii au primit penalty, iar Debeljuh a transformat cu o execuție din panenka și Hermannstadt - Viitorul s-a terminat 2-0.

Sibiul nu mai are emoții privind retrogradarea și a urcat pe locul 2 în play-out, sub Viitorul.

Hermannstadt - FC Viitorul, al doilea meci al zilei din play-out-ul Ligii 1, se dispută de la ora 19:00, la Sibiu, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Hermannstadt și Viitorul sunt cele mai în formă echipe din play-out-ul Ligii 1. Sibienii nu au pierdut în ultimele patru meciuri, în timp ce constănțenii domină autoritar play-out-ul.

LIVE VIDEO Hermannstadt - FC Viitorul, de la 19:00, pe Digi Sport 1

Ruben Albes a reușit să-și redreseze echipa după un start nefast. În ultimele patru runde, sibienii le-au învins pe Poli Iași (3-2), Chindia (1-0) și FC Voluntari (2-1), iar contra celor de la Sepsi au obținut o remiză (2-2).

Astfel, sibienii au urcat pe locul 10, cu 28 de puncte, însă au două meciuri restante.

De partea cealaltă, trupa lui Gheorghe Hagi vine după o victorie clară, scor 4-1, contra ultimei clasate, Chindia Târgoviște. De altfel, dobrogenii au un singur eșec în cele 11 meciuri din play-out, ei ocupând prima poziție, cu 42 de puncte.

În partida tur din play-out, când a avut loc și debutul lui Ruben Albes pe banca lui FC Hermannstadt, antrenorul spaniol a pierdut clar contra lui Gică Hagi, 1-4.

Clasamentul din play-out-ul Ligii 1

• 90+3 fr2

Final de meci. Hermannstadt - Viitorul 2-0.

• 90 s s

Luchin intră în locul lui Caiado.

• 90 s s

Dumitriu intră în locul lui Romario Pires.

• 86 s s

Dâlbea intră în locul lui Yazalde.

• 84 gp gp

GOOOOL Hermannstadt! Debeljuh transformă lovitura de pedeapsă printr-o scăriță.

• 83 p p

Penalty pentru Hermannstadt. Debeljuh e faultat de Iacob.

• 83 s s

Bodișteanuu intră în locul lui Chițu.

• 77 s s

Georgescu intră în locul lui Mladen.

• 77 s s

Munteanu intră în locul lui George Ganea.

• 76 g g

GOOOOOOL Hermannstadt! După un corner executat de Jo, mingea e respinsă până la Opruț, care șutează în diagonală, iar  Stoica pune exteriorul și trimite în poartă.

• 68 oc oc

Ocazie Viitorul. Ciobanu centrează de pe stânga, iar Viera încearcă să respingă, dar dă pe lângă minge.