gigi
Gigi Becali a numit jucătorul cu care FCSB ar fi devenit campioană după etapa a șasea
Antrenorii celor doua echipe Bernd Storck si Elias Charalambous se saluta inaintea meciuluide fotbal dintre FCSB si Seps
Un antrenor din SuperLigă a confirmat: ”Suntem în negocieri!”
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
Politehnica Iași Politehnica Iași
1 - 1
Sepsi Sepsi
Vi 30.11.2018 17:30

Politehnica Iaşi - Sepsi 1-1. Echipa lui Neagoe rămâne pe loc de play-off şi după etapa a 17-a

30.11.2018, 19:32

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Sepsi a ajuns la a şasea deplasare consecutivă fără înfrângere, după 1-1 pe terenul Politehnicii Iaşi. Echipa lui Eugen Neagoe se menţine pe ultimul loc de play-off.

După cinci deplasări fără înfrângere, Sepsi a demonstrat şi la Iaşi că se simte bine pe teren străin. După numai opt minute, Vaşvari a deschis scorul în Copou. Sepsi nu s-a bucurat prea mult de avantaj. Gazdele au profitat de o greşeală în apărarea echipei lui Neagoe, iar Dylan Flores a egalat din pasa lui Platini.

Simonovski a ratat din poziţie ideală şi la pauză scorul a fost 1-1. Gazdele au început mai curajos repriza a doua, dar Flores a ratat cu poarta goală. Replica lui Sepsi a venit prin Vaşvari, dar Târnovanu a fost atent. S-a terminat 1-1, rezultat care o menţine pe Sepsi pe ultimul loc de play-off.

În etapa a 18-a, Politehnica Iaşi are derby de Moldova la Botoşani, iar Sepsi primeşte vizita celor de la FCSB.

Sepsi Sepsi
  • 90

Final de meci. Politehnica Iaşi şi Sepsi au încheiat la egalitate, scor 1-1.

• 84 s s

Schimbare la Politehnica Iaşi. Mensah l-a înlocuit pe Nouvier.

• 78 s s

Schimbare la Politehnica Iaşi. Bekui i-a luat locul lui Andrei Cristea.

• 75 s s

Schimbare la Sepsi. Veteranul Hadnagy a intrat în locul lui Florin Ştefan.

• 74 cg cg

Karnitskiy a primit cartonaşul galben.

• 71 s s

Schimbare la Politehnica Iaşi. Patrick Petre a intrat în locul lui Dylan Flores.

• 60 s s

Schimbare la Politehnica Iaşi. Sanoh a fost înlocuit cu Alexandru Zaharia.

• 59 s s

Schimbare la Sepsi. Daisuke Sato i-a luat locul lui Simonovski.

• 52 oc oc

Ocazie Sepsi! Şutul lui Vaşvari, de la 18 metri, a fost respins foarte bine de Târnovanu, de sub bară.

• 49 oc oc

Ocazie Politehnica! Dylan Flores a lovit rău mingea din poziţie ideală, iar balonul s-a dus mult pe lângă poarta lui Fejer.

A început repriza a doua a partidei de la Iaşi.

Pauză la Iaşi. Politehnica şi Sepsi sunt la egalitate, 1-1.

• 36 fm fm

Şutul lui Frăsinescu a fost reţinut fără probleme de Fejer.

• 27 oc oc

Ocazie Sepsi! Ratare imensă a lui Simonovski, care a reluat peste poartă din careul mic al gazdelor.

• 21 g g

GOOOOL Politehnica Iaşi! Dylan Flores a reluat foarte bine cu capul, nemarcat la şapte metri, centrarea lui Platini.

• 17 oc oc

Ocazie Politehnica Iaşi! Aflat în unghi închis, Sanoh a reluat pe lângă poartă din careul mic al trupei din Covasna.

• 8 g g

GOOOOL Sepsi! Gabriel Vaşvari a deschis scorul cu un şut foarte bun, de la zece metri, după pasa lui Tandia.

A început partida de la Iaşi, dintre Politehnica şi Sepsi, programată pe un teren extrem de greu. Înaintea meciului a fost intonat imnul de stat al României.