Ce a spus Nicolae Păun, după ce a fost operat pentru ruptură de ligamente: ”Am dureri foarte mari. N-am dormit”
”Nu caut scuze”. Ce a spus Bernd Storck, după ce Universitatea Craiova a lăsat-o pe Sepsi pe ultimul loc de play-off
FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Foto Rana groaznică a lui Romario Benzar. Imaginea din interior vă poate afecta emoțional
Sepsi Sepsi
1 - 1
Hermannstadt Hermannstadt
Sb 13.06.2020 21:00

Sepsi - Hermannstadt 1-1. Cele două echipe și-au împărțit punctele. Două goluri superbe

13.06.2020, 20:00

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Sepsi - Hermannstadt 1-1. Echipa lui Leo Grozavu a ajuns la patru egaluri consecutive în Liga 1, după duelul de acasă cu formația lui Vasile Miriuță.

Echipa din Covasna a condus la pauză, după ce Istvan Fulop a combinat cu Safranko și a finalizat fără speranțe pentru Figueiredo.

Yazalde a marcat golul celor de la Hermannstadt

Miriuță a făcut trei schimbări la pauză, iar cea ofensivă a dat roade. Yazalde a înscris la prima atingere, după doar 27 de secunde din repriza secundă, chiar din pasa portarului sibienilor.

Fulop a fost aproape să reușească dubla, dar Sepsi - Hermannstadt s-a încheiat 1 la 1.

Știrea inițială

Sepsi - Hermnannstadt este al doilea meci de la reluarea Ligii 1, după întreruperea cauzată de pandemia de coronavirus.

Sibienii s-au deplasat la Sfântu Gheorghe fără 5 jucători: Debeljuh, Romane, Jo Santos, Caiado și Tiago Almeida, însă aceștia nu sunt accidentați, ci vor lipsi pentru că nu au făcut toate testele pentru coronavirus. Aceștia au revenit mai târziu în România și au fost nevoiți să stea 14 zile în carantină, așa că nu s-au încadrat în timp pentru a face toate testele.

Dacă ar fi mers și ei la Sfântu Gheorghe, ar fi încălcat protocolul sanitar.

Sepsi - Hermannstadt, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Sepsi și Hermannstadt sunt vecine de clasament în play-out. Sepsi e pe locul 8, cu 19 puncte, iar echipa lui Vasile Miriuță e pe 9, cu 17 puncte. De cealaltă parte, trupa pregătită de Leo Grozavu, care încă nu e scăpată de grijile retrogradării, e calificată și în semifinalele Cupei României.

• În 2020, Sepsi a pierdut un singur meci, 0-1 cu Botoșani, în timp ce Hermannstadt nu are nicio victorie în deplasare în acest sezon.

Pentru Hermannstadt, acesta va fi primul meci de la venirea noului acționar, Anamaria Prodan.

Meciul Sepsi - Hermannstadt promite să fie unul cu goluri multe dacă avem în vederea istoricul ultimelor întâlniri directe. În precedentele 3 jocuri s-au marcat cel puțin 3 goluri pe partidă. Ultima confruntare s-a terminat 2-2.

Echipele probabile:
Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouehnna, Tincu, Ștefan - Vașvari, Deaconu, Fulop - Carnat, Safranko, Ștefănescu
Hermannstadt: Figueiredo - Tătar, Viera, Stoica, Opruț - Dâlbea, Romario, Dumitriu - Yazalde, Cordea, Bălan

Meciul Sepsi - Hermannstadt, din etapa a treia din play-out, e astăzi, de la ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport, pe digisport.ro și m.digisport.ro, dar și pe aplicația Digi Online.

Sepsi Sepsi
  • 93 final

Final de meci.

• 88 s s

Schimbare la Hermannstadt. Iese Petrescu și intră Tătar.

• 85 cg cg

Vașvari vede și el cartonașul galben.

• 85 cg cg

Romario Pires vede cartonașul galben.

• 73 s s

O nouă schimbare la Sepsi. Iese Lorand Fulop și intră Diaz.

• 73 s s

Schimbare la Sepsi. A ieșit Ștefănescu și a intrat Carnat.

• 73 s s

Schimbare la Hermannstadt. Iese Bălan și intră Dobrosavlevic.

• 46 g g

Goool Hermannstadt! Yazalde restabilește egalitatea cu un șut superb de pe 17 metri.