FOTBAL: UTA ARAD - UNIVERSITATEA CRAIOVA, CUPA ROMÂNIEI BETANO (01,11.2023)
Omul care l-a descoperit pe Valentin Mihăilă a dat verdictul în privința participării lui Vladimir Screciu la EURO 2024
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
Dan Șucu a început negocierile! Lovitura pregătită în secret la Rapid: peste 300 de meciuri în Premier League!
psg dortmund
Live Video&Text PSG - Borussia Dortmund 0-1, ACUM, pe DGS 1. Francezii au lovit bara de două ori
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
1 - 1
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
Lu 01.10.2018 19:00

Concordia - Dunărea Călărași 1-1. Dorinel Munteanu rămâne neînvins de la revenirea în Liga 1

01.10.2018, 19:58

• Liga 2: Corvinul - Csikszereda, miercuri, 17:30, DGS 1

• Champions League: Real Madrid - Bayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Dorinel Munteanu rămâne neînvins în Liga 1. Concordia a remizat pe teren propriu în faţa Dunării Călăraşi, după ce echipa lui Dan Alexa a condus la pauză.

La Chiajna, oaspeţii de la Dunărea Călăraşi au deschis scorul chiar înaintea pauzei. Mediop a fost faultat în careu de Nivaldo, iar Keyta a transformat penalty-ul. A fost prima reuşită a francezului în România.

Straton le-a refuzat gazdelor egalarea în două rânduri, la şuturile lui Bawab şi Deaconu. Portarul Dunării a respins, însă, greşit la cornerul executat de Deaconu în minutul 60, fază la care Prepeliţă a marcat al 30-lea său gol în Liga 1. Concordia a forţat pe final, dar n-a reuşit golul victoriei. S-a terminat 1-1, iar Concordia a ajuns la 11 puncte în zece etape, la fel ca Dinamo.

• 90+5 fr2

Final de meci. Concordia Chiajna şi Dunărea Călăraşi au încheiat la egalitate în penultimul meci al etapei, scor 1-1.

• 90+3 cg cg

Bogdan Şandru a primit cartonaşul galben pentru tragere de timp.

• 90+2 s s

Schimbare la Concordia. Marian Cristescu a intrat în locul lui Răzvan Grădinaru.

• 89 cg cg

Stelian Cucu a primit şi el cartonaşul galben.

• 89 oc oc

Ocazie Concordia! Paul Batin a fost şi el la un pas de a readuce trupa din Chiajna în avantaj, însă şutul său a trecut puţin peste poarta Dunării.

• 79 oc oc

Ocazie Concordia! Andrei Marc a trecut la un pas de golul de 2-1, însă şutul său a fost deviat în corner de un adversar.

• 77 s s

Schimbare la Dunărea. Alexandru Munteanu a intrat în locul lui Cristian Puşcaş.

• 74 oc oc

Ocazie Dunărea! Şutul lui Valentin Munteanu a fost respins cu dificultate în corner, de sub bară, de Alexandru Greab.

• 70 s s

Schimbare la Concordia. Batin a intrat în locul lui Guessan.

• 69 s s

Schimbare la Dunărea. Valentin Munteanu a intrat în locul lui Hamidou Keyta.

• 60 g g

Goooool Concordia! Andrei Prepeliţă a egalat pentru gazde după ce a reluat perfect, din voleu, mingea respinsă în faţă de Straton la un corner.

• 59 s s

Schimbare la Dunărea. Simion i-a luat locul lui Kanda.

• 51 oc oc

Ocazie Concordia! Şutul lui Ronaldo Deaconu de la aproximativ 22 de metri a fost respins spectaculos de Cătălin Straton.

• 50 oc oc

Ocazie Concordia! Şansă bună de gol a lui Guessan, care a fost blocat foarte bine de Straton.

• 46 s s

Schimbare la gazde. Bawab i-a luat locul lui Nivaldo.

• 45 fr1

Pauză la Chiajna. Dunărea Călăraşi o conduce cu 1-0 pe Concordia după primele 45 de minute de joc.

• 44 g g

Gooool Dunărea! Hamidou Keyta a transformat penalty-ul, iar echipa lui Dan Alexa a trecut în avantaj la Chiajna.

• 43 p p

Penalty pentru Dunărea Călăraşi. Mediop a obţinut lovitura de la 11 metri după ce a fost faultat de Nivaldo.

• 41 cg cg

Cristian Puşcaş a primit primul cartonaş galben al partidei.

• 22 oc oc

Ocazie Dunărea! Prima şansă de gol a călărăşenilor a fost ratată de Mediop, al cărui şut de la 20 de metri a fost prins de Greab.

• 10 oc oc

Ocazie Concordia! Centrarea şutată a lui Ronaldo Deaconu, din lovitură liberă, i-a pus probleme lui Straton, care a respins în corner.

• 5 fm fm

Nivaldo a încercat un şut de la peste 22 de metri, care a trecut însă destul de departe de poarta Dunării.