ianisss
Foto Cum a fost surprins Ianis Hagi la antrenamentul lui Alaves, după ce a fost lăsat pe bancă 3 meciuri la rând
WhatsApp Image 2023-12-25 at 12.41.27 (1)
Ianis Hagi, regretat de o fostă echipă? ”A făcut un super sezon” / ”I-a împiedicat ascensiunea”
hagi
”I-am mâncat pe toți, i-am bătut, i-am nimicit!”. Mesajul lui Gică Hagi, înainte de duelul cu FCSB
Etapa 6 Superliga: Rezumatele Etapei
Play-off / Play-out
Viitorul Viitorul
2 - 3
Sepsi Sepsi
Sb 20.10.2018 22:00

Viitorul - Sepsi 2-3. Ce meci la Ovidiu! Covăsnenii au revenit pe loc de play-off!

20.10.2018, 22:20

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-pe FC Viitorul cu scorul de 3-2 (1-1), sâmbătă, în deplasare, la Ovidiu, într-un meci din etapa a 12-a din Ligii 1. Echipa lui Eugen Neagoe a reuşit să se impună după o repriză secundă pe care a dominat-o în cea mai mare parte a sa.

Oaspeţii au deschis scorul prin Igor Jovanovic (7), la primul său gol în Liga I, dar FC Viitorul a egalat la scurt timp, prin fundaşul Srgian Luchin (13), marcator în premieră pentru echipa antrenată de Gheorghe Hagi.

Sepsi a trecut din nou în avantaj, în repriza secundă, după golul semnat de ghanezul Joseph Mensah (66), primul pentru el în România. Gazdele au egalat prin Tudor Băluţă (81), dar malianul Ibrahima Tandia (86) a adus victoria oaspeţilor printr-o reuşită superbă, un şut cu efect la colţul lung.

FC Viitorul a ratat mai multe ocazii în prima repriză, având şi o bară prin Denis Drăguş (19).

Sepsi a cerut acordarea unui penalty în min. 34, când Stephan Drăghici a fost agăţat în careu de Bradley De Nooijer.

Sepsi venea după trei meciuri consecutive fără victorie (două egaluri şi un eşec). FC Viitorul a pierdut după două victorii la rând, fiind al treilea eşec pe teren propriu din acest campionat.

FC Viitorul Constanţa - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-3 (1-1), Academia Hagi - Stadion Central - Ovidiu
Au marcat: Srgian Luchin (13), Tudor Băluţă (81), respectiv Igor Jovanovic (7), Joseph Mensah (66), Ibrahima Tandia (86).
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Viorel Anghelinei (Galaţi) - LPF

Sepsi Sepsi
  • 90 final

FINAL. OSK Sepsi câștigă partida cu 3-2!

• 86 g g

GOOL SEPSI! Gol superb marcat de Tandia cu un șut cu stângul la colțul lung. Execuție de adevărat fotbalist!

• 84 cg cg

Velev de la Sepsi avertizat.

• 83 cg cg

Draguș primește cartonașul galben.

• 81 g g

GOOL VIITORUL! Tudor Băluță egalează cu o lovitură de cap peste portarul Niczuly ieșit greșit din poartă.

• 76 oc oc

OCAZIE VIITORUL! Niczuly intervine la centrarea șutată a lui Drăguș!

• 66 g g

GOOL SEPSI! Covăsnenii revin la conducere prin Mensah, jucător intrat în această repriză secundă în locul lui Ștefan.

• 60 s s

Houri întră în locul lui Voduț, la gazde.

• 56 oc oc

OCAZIE VIITORUL! Niczuly apără și-n fața lui Băluță!

• 47 fm fm

Șut bun al lui Stefan Velev, dar fără rezultat.

A intrat Ciobanu, care l-a înlocuit pe Nathko, la Viitorul.

S-a reluat partida.

• 45+3 fr1

PAUZĂ.

• 45 oc oc

OCAZIE VIITORUL! Drăguș și Voduț nu-l pot învinge pe Niczuly, apoi același Voduț reia și acelasi Niczuly scoate fabulos!

• 44 fm fm

Ousmane Viera trimite cu capul, dar nu nimerește poarta.

• 38 s s

Eugen Neagoe l-a schimbat pe Bryan Nouvier care are grimase de durere după o accidentare suferită mai devreme. Aleksandr Karnitskiy e cel care i-a luat locul.

• 34 cg cg

Draghici cade în careul celor de la Viitorul si solicită penalty la un duel cu de Nooijer. Centralul Sebastian Colțescu acordă galben pentru simulare, dar reluarile par să nu-i dea dreptate.

• 25 cg cg

Florin Stefan este avertizat de arbitru.

• 19 oc oc

BARĂ VIITORUL! Drăguș trage din afara careului, mingea lovește transversala și iese în aut de poartă!

• 13 g g

GOOL VIITORUL! Luchin reia cu capul și gazdele egalează dupa o centrare a lui Vînă!

• 7 g g

GOOL SEPSI! Covasnenii deschid scorul prin Jovanovic în urma unei faze de la colțul terenului. Tandia a încercat să reia spectaculos, dar mingea l-a lovit pe Jovanovic și a intrat în plasă.