FOTBAL:FCSB-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (5.11.2023)
MM Stoica, mesaj cu mai puțin de 24 de ore înainte de FCSB - Farul: ”Să punem punct”
”I-am mâncat pe toți, i-am bătut, i-am nimicit!”. Mesajul lui Gică Hagi, înainte de duelul cu FCSB
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
Viitorul Viitorul
0 - 0
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Du 03.02.2019 20:00

Viitorul - U Craiova 0-0. Două ocazii în 3 minute pentru Ianis, oltenii au ratat şi un penalty

03.02.2019, 22:00

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Video Viitorul - Craiova 0-0. Viitorul şi Craiova au terminat cum au început primul derby al anului. Cea mai controversată fază a venit după jumătate de oră. Arbitrul Bârsan a dat penalty la un duel între olandezul Kuipers şi Elvir Koljic. Cu toate protestele lui Hagi, centralul nu s-a răzgândit.

Acelaşi Koljic a tras însă chiar pe direcţia lui Cojocaru. La zece minute după pauză, Cicâldău a fost aproape să-şi învingă foştii colegi. Replica gazdelor a venit prin de Nooijer - ocazia a fost urmată pe final de alte două şanse irosite de Ianis Hagi, iar Viitorul Craiova s-a terminat 0-0. Fără gol marcat de patru etape, elevii lui Hagi joacă la Astra runda viitoare, în timp ce oltenii primesc vizita liderului CFR, în direct la Digi Sport.

• 90+4 final

FINAL DE MECI. Viitorul Universitatea Craiova au termina la egalitate, scor 0-0, derby-ul etapei a 22-a din Liga 1. Craiova a ratat şi un penalty.

• 90+3 cg cg

Vînă este avertizat.

• 90+1 fm

Acţiune periculoasă a oltenilor. Mezza Coli a pătruns în careu, însă centrarea acestuia a fost imprecisă.

• 81 s s

Schimbare la Viitorul. A ieşit Houri, a intrat Rivaldinho.

• 80 s s

Schimbare la Craiova. A ieşit Koljic, a intrat Andrei Cristea. Debut în tricoul oltenilor pentru Cristea.

• 79 oc

Ocazie Viitorul. Ianis Hagi scapă singur cu Pigliacelli, însă portarul italian reuşeşte să respingă.

• 76 oc oc

Ocazie Viitorul. Ianis Hagi trage de la marginea careului, Pigliacelli reuşeşte să respingă. Houri ratează incredibil din apropiere.

• 70 s s

Schimbare la Craiova. A ieşit Dimitrov, a intrat Martic.

• 70 s s

Schimbare la Viitorul. A ieşit Achim, a intrat Casap.

• 66 s s

Schimbare la Craiova. A ieşit Mihăilă, a intrat Nuno Rocha.

• 66 oc oc

Ocazie mare Viitorul. Ianis Hagi l-a servit perfect pe Bradley de Noojer, însă olandezul nu a reuşit să îl învingă pe Pigliacelli.

• 54 oc oc

Ocazie imensă pentru Universitatea Craiova. Cicâldău execută o lovitură liberă de pe partea stângă, mingea este deviată de Kelic, însă se scurge pe lângă poarta apărată de Valentin Cojocaru.

• 48 oc oc

Ocazie Craiova. Mihăilă trage de la marginea careului, însă Valentin Cojocaru a reuşit să boxeze.

• 46 oc

Acţiune periculoasă a oltenilor, însă Mihăilă luftează din poziţie favorabilă.

Schimbare la Viitorul. A ieşit Kuipers, a intrat Boboc.

A început cea de a doua repriză.

• 45

Pauză la Ovidiu. Viitorul şi Universitatea Craiova se află la egalitate, scor 0-0.

• 45 cg cg

Bradley de Nooijer primeşte cartonaşul galben.

• 42 oc oc

Ocazie Viitorul. Acţiune în viteză a gazdelor, însă şutul lui Ianis Hagi a trecut pe lângă poarta apărată de Pigliacelli.

• 31 rp rp

Ratare penalty. Koljic trage slab, iar Cojocaru respinge.

• 30 p

Penalty pentru Craiova. Marcel Bîrsan acordă penalty după un duel dintre Kuipers şi Koljic.

• 17 oc oc

Ocazie imensă a Viitorului. Acţiune superbă a lui Ianis Hagi pe partea stângă, decarul Viitorului centrează în careu, însă şutul lui Achim trece puţin pe lângă poarta apărată de Pigliacelli.

• 15 oc oc

O primă ocazie de gol. Ianis Hagi a executat o lovitură liberă de pe partea dreaptă, Bogdan Ţîru a sters balonul, fără probleme pentru Pigliacelli.