Remarcatul lui Dorinel Munteanu după Oțelul - Iași 1-0! Ce a spus despre ”cazul Daniel Niculae”
FOTBAL:OTELUL GALATI-POLITEHNICA IASI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (16.03.2024)
Video Oțelul - Poli Iași 1-0. Maciel a fost decisiv, iar Dorinel Munteanu debutează cu o victorie în play-out
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
3 - 6
Politehnica Iași Politehnica Iași
Vi 14.12.2018 20:00

Concordia - Poli Iași 3-6. A nins cu goluri la Chiajna. Tudor s-a retras, Cristea, golul 100!

14.12.2018, 21:40

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

VIDEO Concordia - Poli Iași 3-6. Poli Iași a învins-o pe Concordia Chiajna, în deplasare, cu scorul de 6-3, scorul de pana acum al sezonului. Formația lui Dorinel Munteanu este într-o situație disperată după un meci în care Andrei Cristea a bifat golul 100 în Liga 1. Acesta a fost ultimul meci pentru Alexandru Tudor.

Festival de goluri la ultimul meci condus de "Brad Pitt" Tudor. Poli Iași speră din nou la play off după 6-3 pe terenul Chiajnei. Partida a adus și golul 100 pentru Andrei Cristea.

Mai mult, arbitrul Alexandru Tudor s-a retras din activitate după acest meci memorabil. Moldovenii s-au detașat repede pe tabelă - Andrei Cristea a marcat golul cu numărul 99 în Liga I, iar Sanoh a profitat de indecizia apărării adverse și a majorat diferența. Gazdele au revenit în joc prin reușita lui Andrei Marc.

Caparco i-a interzis apoi dubla fostului sau coechipier Andrei Cristea. Pauza a fost un gospodar bun, după ce gazdele au brevetat mașina de deszăpezire. Iar partea a doua a început la fel de furtunos ca prima - Dylan Flores a refăcut diferența de două goluri în favoarea Iașiului.

Serbările zăpezii de la Chiajna au continuat cu golul de 4-1 al lui Sanoh. Olandezul a celebrat dubla ca în ringul de box. A fost însă seara lui Andrei Cristea. Veteranul de 34 de ani a ajuns la cota 100 în campionat și a dus scorul la 5-1.

Marc și Albu au sperat la un miracol după două goluri în câteva minute, însă Platini a închis festivalul în prelungiri cu gol set și meci.

VIDEO REZUMATUL PARTIDEI CONCORDIA - POLI IAȘI 3-6

• 90+3 final

S-a terminat partida! Poli Iași a câștigat în fața Concordiei, cu 6-3.

• 90+1 g g

GOOOL IAȘI! Platini înscrie, probabil, ultimul gol al partidei!

• 87 s s

La oaspeți, Madalin Mihaescu intră în locul lui Dylan Flores.

• 77 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Mazarache ratează incredibil golul patru pentru Concordia! S-a înălțat și a reluat cu capul, nemarcat, din careul mic, însă mingea a trecut mult peste.

• 76 s s

La oaspeți, Moussa Sanoh e înlocuit de Alexandru Florian Zaharia.

• 73 cg cg

Dylan Flores vede și el galbenul la aceeași fază.

• 73 cg cg

Ropotan vede galbenul după o altercație.

• 71 s s

La oaspeți, Marius Chelaru îi ia locul lui Patrick-Mihai Petre.

• 67 g g

GOOOL CONCORDIA! Albu reface pentru gazde handicapul de două goluri și își spală greșeala de la ultimul gol al lui Sanoh!

• 65 s s

Adrian Ropotan îl înlocuiește pe Marian Cristescu, la gazde.

• 64 g g

GOOOL CONCORDIA! Marc bifează și el o dublă!

• 62 s s

Mazarache intră în locul lui Batin, la gazde.

• 60 oc oc

OCAZIE IAȘI! Oaspeții au ratat la aceeași fază marcarea unui nou gol! În primă faza mingea a fost respinsă de pe linia porții, apoi Caparco a scos în corner o reluare din marginea careului.

• 57 g g

GOOOL IAȘI! Cristea este angajat în adâncime, Caparco iese din careul mare, dar nu poate interveni la șutul pe jos al atacantului, la al doilea său gol în acest meci!

• 55 g g

GOOOL IAȘI! Sanoh înscrie un nou gol! I-a luat fața nou intratului Albu și l-a executat pe Caparco cu un șut puternic pe jos.

• 55 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Marc sare la cap și mingea trece puțin alături!

• 50 s s

Albu intră în locul lui Leca la gazde.

• 48 info

GOOOL IAȘI! Dylan Flores refeace diferența de două goluri în favoarea oaspeților! Costaricanul a înscris cu un șut plasat din centrul careului.

S-a reluat partida.

• 45 fr1

PAUZĂ. Trupa lui Stoican, suspendat după eliminarea din etapa trecută, conduce după prima repriză, cu 2-1.

• 43 fm fm

Șutul lui Moussa Sanoh nu nimerește poarta și scorul rămâne același.

• 39 oc oc

OCAZI IAȘI! Caparco scoate peste transversală o lovitura de cap a lui Cristea.

• 36 fm fm

Batin Paul trimite o minge cu capul, dar ratează ținta.

• 33 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Octavian Deaconu trage pe poartă dar nu reușește golul egalizator.

• 21 g g

GOOOL CONCORDIA! Andrei Marc reduce din diferență, cu o lovitură de cap.

• 17 oc oc

OCAZIE IAșI! Patrik Petre se înalță și ratează de puțin golul al treilea!

• 8 g g

GOOOL IAȘI! Sanoh îl imită pe Cristea și majorează scorul din aceeași poziție!

• 4 g g

GOOOL IAȘI! Andrei Cristea înscrie din interiorul careului mic!

A început partida. Asistam la ultimul meci al lui Alexandru Tudor în cariera de arbitru!

• 0

La Chiajna ninge ca-n povești! Sa speram că meciul se va disputa în condiții acceptabile.