Liviu Ciobotariu, concluzii după eșecul umilitor al Voluntariului, pe teren propriu, cu Chindia: "Nu înțeleg, nu ai voie"
articol scris de Digi Sport22.10.2022, 19:59
FC Voluntari a suferit prima înfrângere în campionat după 5 etape, însă a fost una umilitoare, 0-3 cu Chindia Târgoviște, în etapa a 15-a.
![ciobi](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTAl/MkYyMiUyRjE2MDY4OTRfMTYwNjg5NF9j/aW9iaS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhh/c2g9YTBhY2I4MDBmMmU5ZTYwOGVjM2VlYzRmN2E0M2Q1OWQ=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Liviu Ciobotariu, după Voluntari - Chindia 0-3: "Nu-i înțeleg pe apărători"
Antrenorul ilfovenilor, Liviu Ciobotariu, a tras concluziile după această partidă și și-a certat fundașii.
"A fost o seară neagră pentru noi, am făcut un joc slab, defensiv, cât și ofensiv. E prima oară, de când sunt la Voluntari, când încasăm 3 goluri acasă. De fiecare dată am pierdut 0-1 sau la limită și o dată cu Piteștiul 0-2, dar atunci pe un fond de joc bun.
Au fost și momente bune, dacă pot să le numesc așa, mă refer la prima repriză, unde am avut o situație foarte bună a lui Damașcan, puteam egala. La fel și Armaș a avut o situație clară, nu știu ce a vrut să facă, putea să paseze, dar a fost decizia lui.
Organizarea noastră defensivă a fost slabă, mă refer la toată echipa, pierdem mingi ușoare, simple. Al treilea gol a fost un gol care nici nu mai conta, dar ca să se termine seara neagră, l-am luat și pe ăsta.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Bineînțeles că sunt supărat, îi știu foarte bine. Când arbitrul nu ridică fanionul, mai există varianta VAR. Și ni s-a explicat că trebuie să te duci până la capăt, până se termină acțiunea. Nu înțeleg de ce apărătorii mei s-au oprit, nu ai voie să te oprești.
Am făcut multe greșeli și ofensiv, am avut 3, 4, 5 situații bune. Până acum am avut avantaj din partea VAR-ului. La Petrolul, în minutul 90, penalty și alte situații. Dar deciziile sunt clare la VAR, nu avem ce să spunem", a precizat Liviu Ciobotariu la finalul meciului.
FC Voluntari, prima înfrângere după 6 meciuri oficiale (unul în Cupă)
Pentru FC Voluntari, înfrângerea cu Chindia a fost prima după 6 meciuri oficiale, dintre care 5 au fost în campionat și una în Cupa României.
În total, FC Voluntari a bifat a șasea înfrângere din acest sezon. Ilfovenii mai au 4 victorii și 5 remize.
În ultimele 7 meciuri directe, Chindia s-a impus de 3 ori, iar ilfovenii, o singură dată. În total, în cele 12 meciuri directe, Voluntari au obținut 4 victorii, iar târgoviștenii s-au impus de 6 ori.
De cealaltă parte, cu Toni Petrea pe bancă, Chindia are 4 victorii la rând în campionat.
VIDEO cu rezumatul meciului FC Voluntari - Chindia 0-3:
Etichete: liviu ciobotariu , fc voluntari - chindia
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...