Marian Aioani și-a turnat cenușă în cap, după ce a încasat patru goluri de la CFR Cluj
articol scris de Digi Sport06.04.2024, 23:22
CFR Cluj a câștigat duelul cu Rapid cu un neverosimil 4-1 pe Giulești, după 4-0 la pauză.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYwNiUyRjE5NDY2OTRfMTk0NjY5NF9t/YXJpYW4tYWlvYW5pLmpwZyZ3PTEwNjAm/aD02MzYmaGFzaD1jMjI4NjNhYTFmZDk5MWY5ZDI5YzhiMDJhZTU5NWMzOA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Ardelenii nu au avut milă de Rapid și au punctat de 4 ori în prima repriză, în 3 rânduri prin Daniel Bîrligea. Cristi Manea a stabilit rezultatul primului act, iar Albion Rrahmani a marcat golul de onoare al gazdelor.
Marian Aioani: ”Ce mai poate fi spus? Mister nu e de vină pentru că noi am jucat în halul ăsta!”
Marian Aioani (24 ani) și-a turnat cenușă în cap după eșecul la scor din Giulești. Portarul i-a luat apărarea lui Cristiano Bergodi, căruia fanii i-au cerut demisia.
”Ce mai poate fi spus? Ne pare rău pentru ce s-a întâmplat în prima repriză. Nu ne-am ridicat la nivelul meciului și la tot ceea ce trebuia să facem pe teren pentru a câștiga. Se cam repetă. Acest lucru nu este bine pentru echipă. La Craiova am avut un om în plus și am încasat două goluri.
Prima repriză a fost un dezastru. În a doua am încercat, dar nu am mai putut face nimic. Nu ne-am ridicat la nivelul acestui meci. Ce să îmi reproșez? Am luat patru goluri. Poate puteam face mai mult.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Încă avem șanse să ne îndeplinim obiectivul. Îmi e greu să cred că ne putem bate la titlu. Nu știu ce vină are Mister că noi am jucat în halul ăsta. Nu are nicio vină.”, a declarat Marian Aioani, la finalul meciului.
VIDEO cu rezumatul meciului Rapid - CFR Cluj 1-4
Etichete: rapid , cfr cluj , superliga , marian aioani
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...