Mario Camora, ironic înainte ca FCSB să ridice trofeul de campioană
articol scris de Digi Sport12.05.2024, 09:14
CFR Cluj a obținut o victorie in extremis cu FCSB, scor 1-0, în derby-ul disputat în penultima etapă a play-off-ului SuperLigii.
![Universitatea Cluj V. CFR Cluj, Romanian Superliga 1, Cluj-Napoca - 21 Aug 2023](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDkl/MkYyNSUyRjE4MDU4ODlfMTgwNTg4OV9w/cm9maW1lZGlhLTA3OTk0MjI0NjMuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPWNhMTZj/NTBlODc2ZmMxNThkMWU3NGMxYjRkNTU2YjNh.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În fața a 54.673 de spectatori, noua campioană a României s-a văzut învinsă, însă rezultatul n-a contat decât pentru ardeleni, care încă sunt angrenați în cursa pentru locul secund.
Mario Camora: ”Vă dați seama cât de greu le-a fost altora timp de cinci ani?”
La finalul meciului, Mario Camora (37 ani) nu s-a putut abține și i-a ”înțepat” pe rivalii de la FCSB. Fundașul le-a amintit roș-albaștrilor de cei cinci ani consecutivi, 2018-2022, în care CFR Cluj s-a încoronat campioana României.
”Este greu să digerăm succesul lor. Vă dați seama cât de greu le-a fost altora timp de cinci ani, cât am câștigat noi campionatul?”, a declarat Mario Camora, la flash-interviu.
- Șase trofee de campion cu CFR Cluj are Mario Camora în palmares: 2012, 2018, 2019, 2020, 2021 și 2022.
VIDEO cu rezumatul meciului FCSB - CFR Cluj 0-1:
Dan Petrescu a recunoscut că Gigi Becali merită titlul
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
La conferința de presă de după meci, Dan Petrescu (56 de ani) a fost fair-play și i-a felicitat pe cei de la FCSB, în special pe Gigi Becali, pentru implicarea financiară de la echipă.
"În Romania cred că e prima oară când am văzut așa atmosferă, fanii au așteptat atât de mult și s-au descătușat. E normal, îi înțeleg. Nu putem decât să-i felicităm pe toți cei de aici, pentru că au câștigat campionatul.
Nu pot să vorbesc de patron, eu sunt antrenor. Nu pot decât să-l felicit, merită, pentru că a cheltuit atâția bani și chiar merită acest campionat.", a spus Dan Petrescu.
Etichete: cfr cluj , superliga , mario camora , fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...