Mihai Stoica susține că a fost provocat: "Mi-au înjurat fata până s-au plictisit!"
12.08.2013, 23:43Mihai Stoica a fost acuzat din nou că a provocat un scandal, după derby-ul dintre Dinamo și Steaua, ironizându-i pe elevii lui Gigi Mulțescu, după înfrângerea de pe Arena Națională, scor 1-2.
![meme dinamo](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTMl/MkYwOCUyRjEyJTJGMTE2MDA4XzExNjAw/OF9tZW1lX2RpbmFtby5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9MGI0N2YyNjViMDEzZmEyNGJhMmFhNDkxMzgyMjkzN2I=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Managerul Stelei susține însă că a fost calm în multe momente ale derby-ului și nu a răspuns provocărilor venite atât din partea galeriei lui Dinamo, cât și din partea conducerii formației din Ștefan cel Mare și a lui Gigi Mulțescu.
Mihai Stoica a amintit pe o rețea de socializare câteva dintre momentele importante care au avut loc înainte de derby-ul Dinamo - Steaua și în timpul partidei de pe Arena Națională.
"1. La meciul cu Vaslui, suporterii din PCH mi-au înjurat fata până s-au plictisit. Eu mi-am văzut de treabă. I-am ignorat.
2. La meciul cu Viitorul, suporterii lui Dinamo au pus pe gard un banner cu msg "Meme să-ți anunți fata că ne întâlnim în etapa a 4-a". Eu l-am citit, nu prea l-am înțeles. Dar n-am comentat.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
3. Mulțescu a insinuat înainte de derby că jucătorii noștri s-au dopat. Eu mi-am văzut de treabă. N-am răspuns.
4. La derby, crainicul stadionului a dat tonul la scandările mizerabile ale dinamoviștilor împotriva noastră. Toți se făceau că plouă. Puteam să rog observatorul să scrie în raport. N-am făcut-o.
5. Tot la derby, distinșii oficiali dinamoviști - care declară că promovează fairplay-ul - au aprobat formidabila idee să pună pe tabelă un promo cu câini și oi. Jigniri de 2 lei. N-am reacționat.
6. La un moment dat, înainte de a începe măcelul, discutam cu niște băieți de la VIP când a apărut un rebel fără cauză și a început să latre la mine. I-am zis să se prezinte că nu-l cunosc. Se poate spune că am ripostat. Dar nu la valoarea mea :)))))
Aceste 6 :))))))) episoade fiind expuse, CINE A PROVOCAT ?".
Etichete: steaua-dinamo , mihai stoica steaua , dinamo - vaslui , mihai stoica derby , mihai stoica pch , pch dinamo , stoica dinamovisti , stoica jigniri , stoica crainic
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...