Mircea Rednic a ”mitraliat” pe toată lumea: jucătorii de la UTA Arad, apoi Comisia de Disciplină
articol scris de Digi Sport30.03.2024, 20:27
”U” Cluj și UTA Arad au remizat, scor 0-0, pe ”Cluj Arena”, în etapa a doua din play-out-ul SuperLigii României.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDIl/MkYyMCUyRjE5MDczODFfMTkwNzM4MV9G/Qy1WT0xVTlRBUkktVVRBLUFSQUQtU1VQ/RVJMSUdBLVNVUEVSQkVULTE3XzAyXzIw/MjQtMS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhh/c2g9OGY2Nzk5YWE4NzYxNGNjNWVjMGIxOWE2MjhmMzIyMDc=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Remiza vine la doar câteva zile după ce ”Bătrâna Doamnă” a fost sancționată cu 4 meciuri fără spectatori pe teren propriu, plus o amendă de 100.000 de lei. În aceeași situație se află și Dinamo.
Mircea Rednic, nemulțumit de prestația jucătorilor săi cu ”U” Cluj
La flash-interviu, Mircea Rednic (61 ani) și-a criticat elevii pentru prestația împotriva ardelenilor. ”Puriul” este de părere că fotbaliștii săi s-au temut prea mult.
Refnic a fost nemulțumit și de decizia luată de Comisia de Disciplină. Antrenorul este de părere că UTA Arad ar fi trebuit să primească doar o amendă, iar Dinamo să fie sancționată cu un meci fără spectatori.
”Sunt supărat pentru că am jucat cu teamă. Noua ne-a fost teamă, dar și lot. E clar că au așteptat și s-au bazat pe jocul lui Nistor. E a treia oară când întreruperea ne-a scos din ritm.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Ne-au lipsit trei titulari și la noi se cunoaște. E un punct. Am trecut pe locul doi. Urmează două meciuri acasă și sper să le jucăm cu suporteri. Sper să ne concentrăm. Mi-aș fi dorit mai mult. Nu am fost periculoși deloc. Nici nu puteai să speri la mai mult.”, a declarat Mircea Rednic.
Mircea Rednic: ”O amendă e suficientă pentru UTA Arad!”
Refnic a fost nemulțumit și de decizia luată de Comisia de Disciplină. Antrenorul este de părere că UTA Arad ar fi trebuit să primească doar o amendă, iar Dinamo să fie sancționată cu un meci fără spectatori.
”Eu cred că o amendă, pentru noi, e suficientă. Și la Dinamo, ar trebui o etapă de suspendare. Suntem așa de drastici, dar vrem să vină lumea la stadion. Nu e normal.
Cei care greșesc trebuie opriți și amendați. Din cauza a cinci inși nu pot două cluburi de tradiție să nu joace cu spectatori. Sper că cei vor judeca se gândesc la binele fotbalului!”, a mai spus ”Puriul”.
VIDEO cu rezumatul meciului ”U” Cluj - UTA Arad 0-0
Etichete: u cluj , mircea rednic , superliga , uta arad
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...