Video Miriuţă e categoric: "Vom fi în play-off, şansele nu s-au diminuat"
04.02.2018, 23:21Dinamo nu a reuşit să profite de rezultatele indirecte favorabile din această etapă şi a rămas în afara locurilor de play-off, după 2-2 acasă cu CS U Craiova. Cu toate acestea, antrenorul alb-roşiilor, Vasile Miriuţă, e convins că echipa sa va prinde una dintre primele şase poziţii la finalul sezonului regulat.
![miriuta craiova](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwMiUyRjA0JTJGODc0MTY3Xzg3NDE2/N19taXJpdXRhLWNyYWlvdmEuanBnJnc9/MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTkwYjhmNzcwNjY5NTM0OTc5ZWZkODkwMWZlNDgwZThi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"Vom fi în play-off, dar e vital să câştigăm la Chiajna, unde e foarte greu, pentru că e şi teren sintetic. Dar şansele nu s-au diminuat, pentru că nici ceilalţi nu au câştigat.
Cei de la Iaşi s-au apropiat la două puncte, suntem la egalitate de puncte cu Viitorul, la un punct de Botoşani şi două de Astra. Se va juca până în ultima etapă", a declarat Miriuţă, după partida din Ştefan cel Mare.
În privinţa meciului cu formaţia pregătită de Devis Mangia, tehnicianul "câinilor" consideră că rezultatul a fost unul echitabil.
"Un meci foarte bun al ambelor echipe şi un rezultat echitabil. Puteau să închidă şi ei meciul, la 2-1, iar noi puteam câştiga la 2-2, cu puţină şansă. Am făcut şi greşeli, şi lucruri bune. Greşelile trebuie să le găsim, lucrurile bune, să le îmbunătăţim.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Totuşi, am jucat cu Craiova, echipă bună, care e pe locul 3. Însă dacă ne luăm după ultimele 25-30 de minute, în care am dominat şi Craiova nu a ieşit din jumătatea ei, am fi meritat mai mult. Avem forţă, am alergat până în minutul 95", a explicat Miriuţă.
O contribuţie importantă la egalul smuls pe final de Dinamo au avut schimbările făcute de Vasile Miriuţă. Robert Moldoveanu a construit faza din care Daniel Popa a marcat în minutul 86: "Au intrat foarte bine în meci şi au făcut faza la golul de 2-2. E meritul lor".
Etichete: liga 1 , dinamo , video , craiova , miriuta , vasile miriuta , video miriuta , cs u craiova , miriuta dinamo , miriuta craiova
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...