Mitică Dragomir e ”câine roșu”: ”Galeria lui Dinamo, de felicitat. Cu ce au jignit? Au făcut o chestie frumoasă”
22.08.2016, 12:00Fanii lui Dinamo au parte de admiratori și acolo unde se așteptau mai puțin. Coregrafia orchestrată de suporterii alb-roșiilor la meciul Stelei cu Manchester City, care a făcut înconjurul globului, a fost lăudată chiar și de Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesionist de Fotbal și un personaj nu chiar popular în rândul ultrașilor.
![doar din](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTYl/MkYwOCUyRjIyJTJGNjcxMTI2XzY3MTEy/Nl9kb2FyX2Rpbi5qcGcmdz0xMDYwJmg9/NjM2Jmhhc2g9NzJkNzNlZWYwYWNhYWFiYmE0MWE1OTRjMzI1NDZmZjI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Mitică Dragomir critică faptul că fanii lui Dinamo nu au fost lăsați cu vestele albe la derby-ul cu Steaua, de sâmbătă, pentru a realiza o coregrafie în sprijinul echipei lor. Răzbunarea lui Gigi Becali pe suporterii dinamoviști, care l-au păcălit la meciul cu City.
”Este o greșeală ce s-a întâmplat la derby. Eu nu am fost pe bune cu galeria lui Dinamo niciodată, dar este de felicitat. Nu înțeleg de ce această răzbunare a galeriei pe Gigi Becali, pentru că el a băgat bani în echipă, așa cum a făcut și Copos, pe care s-au răzbunat cei de la Rapid.
Nici nu a fost un mesaj jignitor. Unde au jignit, domn'e? Au scris chiar o chestie frumoasă. Steliștii nu existau! Dacă i-a durut, să se întoarcă la stadion...”, a spus Dragomir, în direct, prin telefon, la emisiunea Digi Sport Matinal.
Etichete: steaua-dinamo , galerie , mitica dragomir , coregrafie , fan , suporter , caine rosu , steaua manchester city
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)