Momente de panică după Concordia Chiajna - Chindia Târgoviște! Paul Iacob a leșinat și a fost nevoie de intervenția medicilor
articol scris de Digi Sport21.05.2022, 18:53
Chindia Târgoviște a pierdut duelul cu Concordia Chiajna din prima manșă a barajului de promovare/menținere în Liga 1, scor 1-2.
![FOTBAL:CONCORDIA CHIAJNA-CHINDIA TARGOVISTE, BARAJ LIGA 1 CASA PARIURILOR (21.05.2022)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDUl/MkYyMSUyRjE1MTM0NDhfMTUxMzQ0OF9D/T05DT1JESUEtQ0hJQUpOQS1DSElORElB/LVRBUkdPVklTVEUtQkFSQUotTElHQS0x/LUNBU0EtUEFSSVVSSUxPUi0yMV8wNV8y/MDIyLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD0wMzc0ZTcyOWMzN2QwN2RiYzUwMjZiMTY3MDQ3NTkzYw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Elevii lui Emil Săndoi au deschis scorul, însă după două erori grave în defensivă, trupa lui Ianis Zicu a câștigat grație golului lui Voicu (minutul 58 P) și a autogolului lui Pițian (minutul 68).
Momente de panică după Concordia Chiajna - Chindia Târgoviște! Paul Iacob a leșinat și a fost nevoie de intervenția medicilor
Meciul s-a desfășurat în condiții infernale, pe o temperatură de aproximativ 30 de grade. La finalul partidei, echipa antrenată de Emil Săndoi a avut parte de momente dramatice. Din cauza căldurii, lui Paul Iacob, mijlocașul celor de la Chindia, i s-a făcut rău și a leșinat. Fotbalistul s-a simțit extrem de amețit și a acuzat dureri de cap.
Din informațiile Digi Sport, la sosirea ambulanței, medicii au constatat că pulsul fotbalistul era mult peste limitele normale, iar mâinile și picioarele îi erau încleștate.
Incidentul a avut loc la aproximativ 10 minute de la finalul meciului, astfel că cele două ambulanțe plecaseră de la stadion. Așadar, cei de la Chindia au sunat la 112 pentru a chema un echipaj medical.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
După aproximativ 20 de minute, ambulanța a ajuns la stadion și i-a acordat îngrijirea necesară fotbalistului. Se pare că Paul Iacob este în afara oricărui pericol.
”I s-a făcut rău imediat după ce s-a terminat meciul, a acuzat şi el căldura. Am sunat la 112, sper că a ajuns Salvarea. Nu știu exact ce s-a întâmplat cu cele două Salvări, că au plecat imediat după meci pentru că elcam după 10 minute a început să aibă ameţeli”, a declarat Emil Săndoi la finalul meciului.
VIDEO Rezumatul partidei Concordia Chiajna - Chindia Târgoviște 2-1
Etichete: sandoi , baraj , ambulanta , salvare , lesin , chindia , paul iacob
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...