Mulțescu, din nou în conflict cu Bonetti: "A stat cu fundul în poartă și nu juca nimic!"
21.09.2013, 12:00Jocul lui Dinamo nu convinge de mai mult timp, iar multe voci l-au acuzat pe Gigi Mulțescu pentru tactica folosită în partidele din acest sezon.
![Gigi Multescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTMl/MkYwOSUyRjIxJTJGMTM1NDcxXzEzNTQ3/MV9HaWdpX011bHRlc2N1LmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD03ZTJjN2Y5M2JmOTllN2JjYjNhNDQ3YThkNjdlODVjNA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Fost antrenor al lui Dinamo, Dario Bonetti, a mărturisit că este dezamăgit de poziția ocupată de echipa din Ștefan cel Mare în Liga I, afirmând că locul roș-albilor este în Champions League (DETALII AICI).
Deși a evitat să vorbească direct și de Gigi Mulțescu, antrenorul dinamovist și-a adus aminte de un conflict mai vechi pe care l-a avut cu antrenorul italian, pe vremea când antrena la Astra.
Mulțescu a răbufnit din nou, probabil apăsat și de presiune imensă aflată pe umerii săi, o înfrângere cu Petrolul putând să ducă la demiterea tehnicianului.
"Ce argumente îmi aduce el? (n.n. Bonetti) Că stătea cu fundul în poartă, nu juca nimic şi nu-şi crea nicio ocazie de gol! Astea sunt argumentele lui, ce să îmi mai zică altceva?", a fost opinia lui Mulțescu.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Până acum protejat de fani, Gigi Mulțescu ar putea intra în colimatorul ultrașilor, aceștia simpatizându-l în continuare pe Dario Bonetti.
Dinamo - Petrolul e în direct pe Digi Sport 1, de la 21:30. Fazele VIDEO sunt în timp real pe digisport.ro și m.digisport.ro.
Etichete: bonetti dinamo , multescu petrolul , dinamo petrolul , multescu dinamo , bonetti champions league , multescu bonetti , multescu conflict
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)