Video Nae Constantin, dezvăluiri în legătură cu scandalul plecării lui Gabi Tamaș de la Petrolul: ”Eu l-am înregistrat!”
articol scris de Digi Sport13.10.2022, 18:49
Gabi Tamaș (38 de ani) s-a despărțit cu scandal de la Petrolul, după 13 etape disputate în tricoul ploieștenilor.
![2321](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTAl/MkYxMyUyRjE2MDEwMzNfMTYwMTAzM18y/MzIxLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD1mZTQ1M2U0ODA2ODUxODdiNWVkNDhmNzYzYjM1NzAwMQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
După ce a fost anunțat faptul că fundașul și-a reziliat contractul, o înregistrare în care fotbalistul îi înjură pe suporterii ploieșteni a apărut în spațiul public.
Nae Constantin, dezvăluiri în legătură cu scandalul plecării lui Gabi Tamaș de la Petrolul: ”Eu l-am înregistrat!”
Nae Constantin a dezvăluit în cadrul unei conferințe de presă că el a fost cel care l-a înregistrat pe Gabi Tamaș în momentul în care a folosit un limbaj grosolan la adresa suporterilor ploieșteni.
Tehnicianul a mărturisit că fotbalistul l-a sunat după meciul cu FCSB și i-a reproșat anumite lucruri pe care Nae Constantin le-ar fi spus la conferința de presă. Apoi, de față cu alți șapte jucători ai ”lupilor”, Tamaș a început să folosească un limbaj extrem de dur la adresa suporterilor, dar și a conducerii celor de la Petrolul.
”Referitor la subiectul Gabi Tamaș, e o situație delicată, încercăm să trecem peste ea. E un jucător bun pentru noi, dar despre care considerăm că nu ne mai poate ajuta, nu fotbalistic, ci la nivelul vestiarului, acolo unde noi punem mare bază.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
După meciul cu FCSB, seara, la ora 22:00, am primit un telefon de la Gabi. A fost primul telefon pe care l-am primit de la el. Era undeva cu mai mulți colegi, undeva la șapte jucători. Mi-a spus că e foarte dezamăgit că a făcut o invitație pentru toată echipa și au venit doar șapte jucători.
I-am spus că e problema lor ce fac acolo, timpul liber este al lor. Discuția a dus în mai multe direcții, una dintre ele fiind jocul cu FCSB, că la conferință aș fi dat în echipă, că ne-am apărat prea jos și că, de fapt, eu am spus să ne apărăm jos. Am încercat să îi explic că nu am spus niciodată asta.
A trecut la analiza tehnico-tactică de după joc, mi-a reproșat că le arăt doar lucruri negative și nimic bun. I-am spus că au fost două lucruri bune pe care le-am arătat. L-am văzut că e puțin agitat și i-am spus să ne liniștim, să rămână o zi liberă. A zis că își ia câte zile libere își dorește, că nu trebuie să îi dau eu”, a declarat Nae Constantin la conferința de presă.
Nae Constantin a recunoscut că l-a înregistrat pe Gabi Tamaș
”Am trecut și peste asta, după care, alte reproșuri, iar, spre final, au fost cuvintele adresate suporterilor. A fost ’salutat’ și președintele, și Claudiu Tudor. Cam asta a fost discuția. A doua zi ne-am întâlnit. Printre altele, a spus că vrea să rezilieze și că are oferte. Am aflat că a doua zi a fost sunat și Costel Lazăr. Inițial nu am vrut să spun că am fost sunat, dar le-am spus. Am făcut o analiză rapidă și am hotărât să îl anunțăm pe președinte că acceptăm rezilierea contractului.
Ce m-a deranjat foarte mult a fost faptul că discuția a avut loc de față cu cel puțin șapte jucători și cu alte persoane la masă, nu neapărat telefonul. Dacă eram puțin mai inteligent, i-aș fi închis. Aș fi preferat ca reproșurile pe care mi le-a adus să fie spuse între patru ochi. Vreau să precizez că în momentul în care s-a pus în discuție să vină la Petrolul, am fost primul care a zis ’da’, iar acum, când am discutat despre reziliere, am fost primul care a zis ’da’.
Înregistrarea care a apărut este făcută de pe telefonul meu. Am o aplicație care înregistrează toate convorbirile. Trebuia să ne justificăm într-un fel. Am dat această înregistrare către liderii galeriilor. Erau întrebări din partea lor, nu erau de acord cu această plecare. În online nu știu cum a apărut. Ce a apărut în online este doar o parte. Știu ce înseamnă, mi-o asum. Dacă e o greșeală, o să plătesc”, a mai spus Nae Constantin.
Etichete: suporteri , petrolul , scandal , gabi tamas , nae constantin
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...