Negoiță a explicat de ce l-a ales pe Miriuță și a anunțat numele viitorului antrenor de la Dinamo
11.10.2017, 15:29Dinamo s-a despărțit în urmă cu 3 săptămâni de Cosmin Contra, care a preluat echipa națională a României, și l-a adus în locul său pe Vasile Miriuță. Acesta a avut însă un concurent serios în ceea ce privește postul de antrenor al ”câinilor” în persoana lui Claudiu Niculescu.
![negoita](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYxMCUyRjExJTJGODMxMDUwXzgzMTA1/MF9uZWdvaXRhLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD1jM2M5MWY0N2E5MWMwZWI0N2Y1NjExNzg3Y2RlYzMwNg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Finanțatorul celor de la Dinamo, Ionuț Negoiță, a dezvăluit de ce l-a ales pe Miriuță în detrimentul lui Niculescu. Patronul echipei din șoseaua Ștefan cel Mare susține însă că tehnicianul celor de la Voluntari este următorul pe lista sa, pentru a prelua banca tehnică a ”câinilor”.
”Miriuță e un om care simte și înțelege ce înseamnă Dinamo, lucru foarte important pentru mine. Și-a dorit foarte mult să vina aici și sunt convins că are tot ce-i trebuie ca să reușească. Are si un plus de experiență care a fost decisiv în momentul în care l-am numit.
Asta nu înseamnă că cealaltă opțiune pe care am explorat-o, Claudiu Niculescu, nu întrunea cam aceleași calități. Claudiu Niculescu este un antrenor foarte bun, care a făcut minuni la Voluntari și sunt convins că urmatoarea șansa i se cuvine lui”, a declarat Negoiță, pentru Gazeta.
Claudiu Niculescu și-a început cariera de antrenor la U Cluj și a mai pregătit între timp pe FC Bihor Oradea, Damila Măciuca, CSM Râmnicu Vâlcea, CS Mioveni și FC Voluntari.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Niculescu a câștigat două trofee pe banca celor de la Voluntari, Cupa și Supercupa României.
PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT
Etichete: dinamo , niculescu , negoita dinamo , negoita , miriuta , antrenor dinamo , negoita antrenor , negoita niculescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...