Exclusiv Negoiță și-a băgat jucătorii în ședință, după care a purtat o discuție în particular cu Miriuță! Mesajul finanțatorului
22.11.2017, 18:19Ionuț Negoiță n-a mai ajuns azi după-amiază, ora 16:00, în cantonamentul lui Dinamo, de la Săftica, așa cum era preconizat, dar nici nu a renunțat la discuția cu jucătorii. Finanțatorul i-a chemat pe fotbaliști la biroul său de la Hotel RIN din Otopeni.
![negoitamiri](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYxMSUyRjIyJTJGODQ3NjgxXzg0NzY4/MV9uZWdvaXRhbWlyaS5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9MmRhZGFhZjBiOWEzZmE5MWM4MjFjZDZiOGZiN2E0Yzc=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În frunte cu Vasile Miriuță, jucătorii au fost poftiți într-o sală a stabilimentului, în care discuțiile s-au purtat pe șleau, dar cu ușile închise, departe de ochii mass-media, timp de aproximativ 60 de minute. Potrivit surselor Digi Sport, demne de încredere, Negoiță le-a spus jucătorilor să strângă rândurile, să nu fie absolut deloc interesați de tot ce s-a vehiculat prin mass-media, în ultimele zile, și să facă absolut tot posibilul pentru a câștiga meciul cu CSM Poli Iași, programat sâmbătă, 25 noiembrie, de la ora 20:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.
În plus, omul de afaceri a ținut să sublinieze faptul că Vasile Miriuță este antrenorul lui Dinamo și că va continua cel puțin până în pauza de iarnă, eliminând astfel orice alt posibil zvon legat de o eventuală înlocuire a acestuia în orele următoare.
Într-un final, Ionuț Negoiță a ținut să le reamintească jucătorilor că toți sunt cu salariile la zi și i-a rugat să țină cont de acest aspect atunci când intră pe terenul de fotbal.
Ședința s-a încheiat după aproximativ 60 de minute, mai ales că jucătorii trebuiau să ajungă la antrenament. Autocarul a mai zăbovit însă 10 minute în fața hotelului, pentru că Vasile Miriuță a mai rămas în biroul lui Negoiță pentru o discuție tete-a-tete.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
La plecare, Miriuță nu a dorit să ofere detalii legate nici de discușia comună, dar nici de cea în particular. Și Ionuț Negoiță a refuzat să vorbească, în ciuda insistențelor jurnaliștilor Digi Sport, prezenți la hotel.
Etichete: dinamo , negoita dinamo , miriuta dinamo , negoita sedinta dinamo , negoita miriuta
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)