”Niște minciuni!” Eroul lui FCU Craiova a vorbit despre problemele din vestiar. Ce a schimbat Trică în Bănie
articol scris de Digi Sport20.04.2024, 19:38
FCU Craiova a smuls in extremis o remiză în partida cu Dinamo, din etapa a 5-a a play-out-ului SuperLigii. Scorul final a fost 1-1.
![blanuta](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYyMCUyRjE5NTc1NTRfMTk1NzU1NF9i/bGFudXRhLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD0xNGI5YzE4YWU1ZDZmYTcyM2Y2MjQ3YzBiNjAzNTMxYg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Milanov i-a dus pe ”Câini” în avantaj cu două minute înainte de pauză, iar Blănuță a restabilit egalitatea în minutul 90. FCU Craiova rămâne astfel fără victorie din 2 februarie și ocupă în continuare ultimul loc.
Blănuță, după FCU Craiova - Dinamo 1-1: ”Nu suntem mulțumiți”
De partea cealaltă, Dinamo este pe 8 în play-out, cu 20 de puncte, la două lungimi peste gruparea din Bănie.
La flash-interviu, Vladislav Blănuță, omul care le-a adus un punct oltenilor, a declarat că și-ar fi dorit victoria. A vorbit și despre schimbările pe care le-a adus Eugen Trică la echipă și a numit ”minciuni” informațiile date chiar de către conducere despre problemele din vestiar.
”Într-un final nu suntem mulțumiți, ne-am dorit victoria, dar acest punct ne dă speranțe. Mă bucur că am marcat, avem dorința de a ne salva. Am avut și puțin ghinion, n-am avut încredere, s-au adunat toate, a fost greu. În continuare e greu, dar nu ne pierdem speranțele.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
(n.r.- ce a schimbat venirea lui Eugen Trică) Cred că am devenit o echipă, am devenit mai uniți, asta ne lipsea. (n.r.- întrebat despre problemele din vestiar) Au fost niște mituri, niște minciuni. Am fost mereu unul pentru altul. Mai sunt 4 meciuri, 4 finale”, a spus Blănuță.
VIDEO Rezumat FCU Craiova - Dinamo 1-1
Etichete: vladislav blanuta , fcu craiova dinamo , jucator fcu craiova
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...