Exclusiv "Nu înțeleg numirea asta, sincer!" Prunea, contrariat de sosirea lui Mircea Rednic la Viitorul
articol scris de Alex Stanila02.12.2020, 15:57
FC Viitorul a anunțat, marți seară, că l-a numit în funcția de antrenor principal pe Mircea Rednic, la o zi după despărțirea de spaniolul Ruben de la Barrera.
![rednic prunea](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIwJTJGMTIl/MkYwMiUyRjEyNTkyMDVfMTI1OTIwNV9y/ZWRuaWMtcHJ1bmVhLmpwZyZ3PTEwNjAm/aD02MzYmaGFzaD04YWY5OGJjZjRjMDJkZjc1NjdjYjJhZDQ0MTM0MmY0OQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Mutarea l-a luat prin surprindere pe Florin Prunea, care nu înțelege ce îl recomandă pe "Puriu" pentru a conduce clubul patronat de Gică Hagi.
"Nu înțeleg numirea asta, sincer!" Florin Prunea, contrariat de sosirea lui Mircea Rednic la FC Viitorul
Fostul portar al naționalei României a făcut referire la ultimele două sezoane din cariera lui Mircea Rednic, când le-a pregătit pe Dinamo și Poli Iași.
"Nu înțeleg numirea asta a lui Mircea Rednic la Viitorul, sincer. În ultimii doi ani, Mircea Rednic, locul 10-12 cu Dinamo, loc de baraj cu Poli Iași. Chiar n-am înțeles numirea asta și n-o înțeleg. Ei știu cel mai bine de ce l-au ales", a spus Florin Prunea, pentru digisport.ro
În sezonul 2018/2019, Rednic a preluat Dinamo în luna octombrie și a încheiat pe locul 9, cu 43 de puncte, la 16 lungimi în fața locului de baraj. În luna ianuarie a acestui an, tehnicianul a ajuns la Poli Iași, terminând pe poziție de baraj, cu 30 de puncte, în momentul încheierii premature a campionatului.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Noul antrenor al dobrogenilor a câștigat de două ori titlul în România, cu Dinamo (2006/2007) și Rapid (2002/2003). Printre trofeele din România se mai numără o Cupă și o Supercupă a României, ambele cu formația giuleșteană.
Etichete: dinamo , rednic , viitorul , prunea
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...