Video Ghinion pentru Florinel Coman! S-a accidentat în amicalul de azi şi a ieşit de pe teren pe braţe

Video Nu-şi ţine nervii în frâu nici în amicale. Alibec, eliminat în primul test al iernii

FOTBAL:VIITORUL CONSTANTA-ASA TARGU MURES, PLAY OFF, LIGA 1 (2.05.2016)

News Alert Hagi a făcut cea mai scumpă achiziție din istoria Viitorului. Și-a răscumpărat fiul!

alibec eliminare

18.01.2018, 16:42
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Denis Alibec nu reuşeşte să scape de vechile metehne. Atacantul celor de la FCSB nu a încheiat pe teren primul amical al iernii, fiind eliminat în finalul partidei cu Olimpik Doneţk (1-2).

Titularizat alături de golgheterul Harlem Gnohere, fostul jucător al Astrei Giurgiu a pasa decisiv la golul roş-albaştrilor, marcat de Dennis Man în minutul 30. Fotbalistul de 27 de ani a încheiat însă prima repriză cu un cartonaş galben.

În minutul 40, a fost faultat în careu, dar arbitrul nu a acordat penalty. Alibec a continuat să protesteze, pânî când a fost avertizat. Un moment care a declanşat furia atacantului. În repriza a doua a fost nervos în cea mai mare parte a timpului şi a vociferat de mai multe ori la deciziile "centralului".

Având probabil în minte şi intrarea dură care a dus la accidentarea gravă a lui Florinel Coman, "şeptarul" vicecampioanei României a răbufnit cu 12 minute înainte de final. În urma unui nou fault la mijlocul terenului, Alibec a sărit la gâtul adversarului, fiind ţinut cu greu de colegi, pentru ca lucrurile să nu degenereze.

Chiar dacă totul s-a terminat rapid, Alibec a primit direct cartonaşul roşu. FCSB a terminta totuşi meciul în 11 jucători. Ianis Stoica a intrat în locul său şi a jucat în ultimele minute.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Roș-albaștrii aniversează 31 de ani de la câștigarea Supercupei Europei

supercupa europei

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Exclusiv Gata, Bălgrădean intră în locul lui Vlad! Motivele din spatele mutării din poarta FCSB

baldradean debut

Video Dică explică greșeală tactică de la meciul cu Lazio: "Am crezut că le punem probleme"