Exclusiv "Nu știu ce i-a făcut Bergodi". Prunea a numit jucătorul reinventat de Rapid: "Băiatul ăsta joacă ceas!"
articol scris de Digi Sport10.03.2024, 11:53
Aflat in studioul Digi Sport Matinal, fostul internațional Florin Prunea (55 de ani) l-a remarcat pe jucătorul giuleștean Paul Iacob (27 de ani) în meciul de aseară, Rapid - FCSB 4-0.
![prunea](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYxMCUyRjE5MjYzMTlfMTkyNjMxOV9w/cnVuZWEucG5nJnc9MTA2MCZoPTYzNiZo/YXNoPWMyODI5NjIyODE1MjhmZmM2NjRhZjY4YThlMGM1OWVi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Fundașul central al Rapidului a reușit o prestație solidă în derby-ul cu rivalii de la FCSB, încununată cu deschiderea scorului în minutul 33 după o lovitură cu capul în urma executării unei lovituri de la colțul terenului.
Florin Prunea: ”Nu știu ce i-au făcut lui Iacob, dar băiatul ăsta joacă ceas”
”Domnilor, eu nu știu ce i-a facut Bergodi băiatului ăsta. De cand a venit Bergodi la Rapid, băiatul ăsta joacă ceas. Cu Mutu a avut probleme mari de tot atunci când a sosit la Rapid, dar de când a venit Bergodi nu știu ce i-a făcut pentru că e alt jucător.
Eu vă spun clar, Iacob este într-o creștere fantastică. Iacob joacă ceas cu toate că nu este un jucător cu talie înaltă dar Bergodi l-a pus atât de bine în teren încât știe să îi valorifice calitățile”, a declarat fostul tricolor.
- Paul Iacob a strâns 45 de meciuri în campionat în tricoul giuleștenilor, pentru care a înscris 4 goluri
- Jucătorul Rapidului are în palmares Cupa României și Supercupa României, trofee cucerite cu Viitorul Constanța
Paul Iacob, o adevărată ”bestia nera” pentru FCSB
Meciul de aseară de pe Arena Națională a reprezentat o nouă ieșire la rampă pentru stoperul giuleștean. Este al treilea meci consecutiv în care Paul Iacob înscrie în fața rivalilor de la FCSB.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
În turul sezonului regulat acesta a punctat în victoria obținută de ”alb-vișinii” pe terenul celor de la FCSB. O altă partidă în care fundașul central al Rapidului a impresionat datează de la finele sezonului trecut, când giuleștenii i-au zdrobit atunci pe cei de la FCSB cu un neverosimil 5-1.
În acea partidă, Paul Iacob a înscris un gol și a oferit un assist, iar astfel a fost unul din artizanii succesului de proporții cu marea rivală.
Meciurile în care Paul Iacob a înscris în fața FCSB-ului:
- 09.03.2024 Rapid - FCSB 4-0 - gol
- 05.11.2023 FCSB - Rapid 1-2 - gol
- 27.05.2023 FCSB - Rapid 1-5 - gol & assist
Video cu declarația lui Florin Prunea despre Paul Iacob
VIDEO cu rezumatul meciului Rapid - FCSB 4-0:
Etichete: rapid , florin prunea , fcsb , paul iacob
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...