OFICIAL | Mihai Teja a plecat de la FC Botoșani. Anunțul clubului
articol scris de Digi Sport10.11.2022, 12:20
Joi, FC Botoșani a anunțat despărțirea de Mihai Teja (44 de ani), care se afla pe banca moldovenilor de la începutul acestui sezon.
![FOTBAL:FC BOTOSANI-CHINDIA TARGOVISTE, SUPERLIGA LIGA 1 (18.07.2022)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDcl/MkYxOCUyRjE1NDgxOTBfMTU0ODE5MF9G/Qy1CT1RPU0FOSS1DSElORElBLVRBUkdP/VklTVEUtU1VQRVJMSUdBLUxJR0EtMS0x/OF8wN18yMDIyLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD04Njg2NDg4ZjY3MTRlNTkyMWYxMGNjMTUxYjQ5OTM4OQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
OFICIAL | Mihai Teja a plecat de la FC Botoșani. Anunțul clubului
Sosit în locul lui Marius Croitoru, plecat de la FC Botoșani în vara acestui an, Mihai Teja nu a reușit să obțină rezultatele dorite la clubul patronat de Valeriu Iftime. Drept urmare, tehnicianul a părăsit formația moldoveană, pe care o lasă pe locul 12 în Liga 1, după 16 meciuri.
"Mulțumim, Mihai Teja!
FCBT anunță că a încetat, astăzi, relațiile contractuale cu antrenorul Mihai Teja, instalat pe banca echipei noastre din luna iunie a acestui an.
În calitate de tehnician al clubului, Mihai Teja a adunat 18 meciuri în toate competițiile (16 în campionat și 2 în Cupa României), acumulând 5 victorii, 7 egaluri și 6 înfrângeri.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
FCBT îi mulțumește lui Mihai Teja pentru această etapă parcursă împreună și îi dorește mult succes în carieră!", a transmis FC Botoșani.
Valeriu Iftime: ”Mihai e deștept, dar are o problemă cu frica”
"Pur si simplu cascadorii râsului. Pap, Un copil bun, dar face multe greșeli. Eu sunt nervos pe altceva. Nu putem să ne retragem în halul ăsta. L-am rugat pe Mihai (n.r. Mihai Teja), i-am zis 'Joacă fotbal, nu se întâmplă nimic'. Fotbalul e făcut pentru spectacol. Trebuie să ținem mingea, să avem posesia, asta vreau. Dacă ar fi o măsura a fricoșeniei, Mihai Teja era campion mondial.
Eu am vorbit cu el și i-am spus să joace fotbal, să facă posesie, să avem 10 pase legate. Nu e vorba că nu are jucători. El trebuie să antreneze astea. Impardonabil să joci cu atâta frică. Mai bine retrogradez decât să joc așa. Nu-mi trebuie fotbal să văd cum mă chinuie Târgoviște. O frică nebună și cu Mioveni…
Mihai e deștept, dar are o problemă cu frica. I-am spus că rămâne la mine, dar să joace fotbal. Confirm că rămâne, dar dacă mai vorbește nepoliticos cu presa, îl dau afară", a spus Iftime, la Fotbal Club, la finalul lunii octombrie.
Etichete: liga 1 , fc botosani , mihai teja
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)