FOTBAL:FARUL CONSTANTA-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (3.05.2024)
Video Farul - Sepsi 1-4. Fosta campioană, eșec usturător. ”Marinarii”, salvați de umilință pe final
Captură de ecran 2024-05-03 152150
Motivul pentru care Dan Petrescu a revenit la CFR Cluj: ”Aș fi vrut o pauză mai lungă”
Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a recunoscut. Dan Petrescu îl vrea președinte la CFR Cluj
Otelul Galati Otelul Galati
2 - 2
FC Voluntari FC Voluntari
Vi 25.08.2023 18:30

Oțelul Galați - FC Voluntari 2-2. Ilfovenii obțin un punct, după au fost conduși de moldoveni cu 0-2

25.08.2023, 18:30

• SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Oțelul Galați și FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 2-2, prima partidă din cadrul etapei a șaptea din SuperLiga României.

Oțelul Galați - FC Voluntari 2-2. Ilfovenii obțin un punct, după au revenit de la 0-2

Gălățenii au început mult mai bine partida și au deschis scorul prin Cisotti, care a înscris din penalty.

Echipa lui Dorinel Munteanu și-a dublat avantajul în finalul primei reprize prin Alexandru Pop, iar Oțelul a intrat la cabine cu 2-0.

Totuși, gălățenii au ratat prima victorie din acest sezon, după ce Dumiter și Niță Andreas au marcat două goluri pentru Voluntari în trei minute, 77, respectiv 80.

VIDEO cu rezumatul partidei Oțelul Galați - FC Voluntari 2-2

Oțelul Galați are 5 egaluri și un eșec în duelurile disputate de la revenirea pe prima scenă a fotbalului românesc. Elevii lui Dorinel Munteanu ocupă locul 13 în momentul de față și au 5 puncte acumulate în primele 6 jocuri.

De cealaltă parte, FC Voluntari se situează pe locul 6 în clasament și are 9 puncte acumulate. Trupa lui Ilie Poenaru vine după două eșecuri la rând, ultimul înregistrat pe teren propriu, scor 2-3 cu Dinamo.

Dorinel Munteanu, încrezător: ”Vor veni și victoriile”

În ultima etapă, Oțelul a remizat cu FC Botoșani, scor 0-0, iar Dorinel Munteanu a spus că rezultatul de egalitate a fost unul echitabil. De asemenea, tehnicianul s-a arătat încrezător că formația sa va reuși să obțină prima victorie în SuperLigă în scurt timp.

”Din nou un egal meritat. Însă, acest rezultat, consider, că trebuia să se transforme într-o victorie după ocaziile pe care le-am avut în cele două reprize. Mai avem de muncit foarte mult, nu finalizăm, nu suntem o echipă care să-și creeze foarte multe ocazii. Dacă le creăm, trebuie să avem o ”minte limpede” ca să marcăm. Dacă marcam, cred că altul era rezultatul. Avem foarte multe faze fixe pe care nu le fructificăm. În anii trecuți marcam din aceste lovituri fixe.

Aceste egaluri ne vor ajuta pe viitor, fiindcă vor veni și victoriile. Aceste puncte, legate cu o victorie sau două, ne vor duce foarte sus”, a spus Dorinel Munteanu, la flash-interviu.

• 90 final
    Final meci
  • 80 g
    Gol FC Voluntari

Niță Andreas îl învinge pe Relu Stoian, după o pasă excelentă primită de la Dumiter!

• 77 g

Andrei Dumiter profită de o neînțelegere între Adascăliței și Relu Stoian și reduce din diferență!

• 55 oc
    Ocazie FC Voluntari

Adam Nemec trimite periculos cu capul din șase metri, dar Realu Stoian respinge în corner!

• 45 fr1
  • 41 g
    Gol Otelul Galati

Alexandru Pop primește o centrare excelentă în careu și îl execută pe Vâlceanu!

• 37 oc
    Ocazie Otelul Galati

Tănasă primește excelent balonul în careu, dar șutul său se duce mult peste poartă!