OUT de la FCSB: "Un transfer foarte dubios!"
articol scris de Digi Sport01.02.2025, 10:28
Daniel Popa (29 de ani) este pe cale să plece de la FCSB în perioada de mercato a iernii.

MEDIA: Fotbal Club, marți, 19:30, DGS 1
MEDIA: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1
Atacantul a fost dorit de FC Botoșani și 'U' Cluj, dar se pare că în cele din urmă va pleca tot în străinătate, la Kazakhstan, destinație pe care ezita să o accepte luna trecută, deoarece soția lui este însărcinată și n-ar vrea să se mute atât de departe de casă.
FCSB și Aktobe, acord pentru transferul lui Daniel Popa. "Un transfer foarte dubios"
FCSB a ajuns la un acord cu Aktobe pentru transferul lui Popa, potrivit kazahilor de la Match KZ. Campioana României ar urma să primească și o sumă de transfer, dar până la acest moment nu a fost specificată.
Vârful ar urma să redevină, astfel, coleg cu Andrei Vlad, portar care a plecat de la FCSB la Aktobe în ianuarie.
Sursa citată a analizat pe scurt mutarea și s-a arătat de părere că Popa nu ar merita să fie cumpărat, pe baza evoluțiilor recente:

"Un transfer foarte dubios, din moment ce are doar două goluri în 28 de meciuri. Și le-a marcat într-un meci cu o echipă din San Marino (n.r. Virtus). Merită să dai bani pe asemenea atacant?".
Gigi Becali vrea să îl transfere pe Elvir Kojlic în locul lui Daniel Popa
Între timp, FCSB lucrează la transferul altui atacant, iar alegerea lui Gigi Becali este Elvir Koljic, legitimat la Universitatea Craiova încă din 2018.
”Îți dau o informație. Koljic e atacantul pe care îl vrea Gigi Becali. Înțeleg că a dat și niște telefoane pe acolo (n.r. la Universitatea Craiova)”, a spus Decebal Rădulescu, la Digi Sport Special.
Etichete: transfer , gigi becali , mercato , aktobe , daniel popa , transferuri fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Soldații ucraineni care au luptat în regiunea rusească Kursk au descris scenele „ca dintr-un film...