”Petresculeee, unde ești?”. Momentul în care Giedrius Arlauskis s-a dus ”glonț” după Dan Petrescu la vestiare
articol scris de Digi Sport16.12.2023, 20:55
Giedrius Arlauskis (36 de ani), fost portar în SuperLigă, a povestit un moment mai puțin știut cu el și Dan Petrescu (55 de ani) din perioada de la CFR Cluj.
![pjimage](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDQl/MkYyMiUyRjE0OTY5MzRfMTQ5NjkzNF9w/amltYWdlLTE4LmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD00ZmI3OTFkMjg5MjZhOGI3OWFhYmM3NWZmNjYzNWI2MQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Liber de contract din luna februarie a acestui an, când s-a despărțit de Universitatea Craiova, Giedrius Arlauskis a transmis că s-a decis deja să se retragă din fotbal.
Giedrius Arlauskis, despre momentul cu Dan Petrescu: ”S-a ascuns și s-a închis cu ușa”
Deranjat de afirmația lui Dan Petrescu, care a spus ”Am jucat fără portar” la un meci câștigat de CFR Cluj cu 4-1 în fața celor de la FC Botoșani, Giedrius Arlauskis a povestit ce s-a întâmplat în zona vestiarelor.
”Am avut non-stop clinciuri cu Petrescu. O dată am sărit, cu nebuniile mele. Am povestit chiar cu Felgueiras, ca portarii. Într-un meci cu Botoşani la Cluj, am câştigat 4-1.
Prima repriză au avut ei două ocazii mari, am scos. Apoi am rezolvat cu 4-0. În minutul 90 şi ceva, fuge pe contraatac, dă la poartă, scot cu piciorul şi direct o dă colţul lung, gol. 4-1 pentru noi.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Se fluieră finalul şi Petrescu se întoarce la bancă şi strigă: ‘Am jucat fără portar!’. Băi… Când am mers la galerie au venit la mine şi m-au întrebat dacă am auzit ce a zis.
Nu îmi mai ardea de galerie, mi s-a pus pata repede şi aşa sunt cu problemele mele emoţionale. M-am dus glonţ în vestiar şi am strigat: ‘Petresculeee, unde eşti?’. Toată lumea se bucura pe acolo.
Prin vestiar, coridorul duce spre biroul lui. Dar sunt două uşi acolo. Eu stăteam pe lângă uşă şi am strigat la el: ‘Bă, vino-ncoa!’. S-a ascuns şi s-a închis cu uşa. Nu îi făceam nimic.
Eu nu sunt violent. Cred doar că îl înjuram de rupeam. Niciodată nu m-am bătut vreodată. Vedeam imaginile cu mine când aveam ieşirile nervoase. Ştii cât de rău îmi părea după aia?
Făceam pe moment să câştig meciul. Îmi era ruşine a doua zi. Apoi vorbeam şi cu jucătorul şi îi spuneam că sunt eu dilău!”, a spus Giedrius Arlauskis, potrivit Fanatik.
Giedrius Arlauskis, de șapte ori campion în România
Giedrius Arlauskis a avut o carieră impresionantă ca număr de titluri câștigate. Lituanianul a câștigat de șapte ori campionatul în România, câte o dată cu Unirea Urziceni și FCSB și de cinci ori cu CFR Cluj.
De asemenea, Giedrius Arlauskis a cucerit de două ori Supercupa României, de fiecare dată cu CFR Cluj, Cupa și Cupa Ligii României, cu FCSB, dar și Cupa Rusiei, cu Rubin Kazan.
Etichete: dan petrescu , giedrius arlauskis , dan petrescu cfr cluj , giedrius arlauskis cfr cluj
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...