FOTBAL:FARUL CONSTANTA-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (3.05.2024)
Video Farul - Sepsi 1-4. Fosta campioană, eșec usturător. ”Marinarii”, salvați de umilință pe final
Captură de ecran 2024-05-03 152150
Motivul pentru care Dan Petrescu a revenit la CFR Cluj: ”Aș fi vrut o pauză mai lungă”
Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a recunoscut. Dan Petrescu îl vrea președinte la CFR Cluj

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Petrolul Ploiești și Oțelul Galați au remizat, scor 2-2, pe stadionul Ilie Oană, în etapa a 8-a a Superligii.

Golurile din acest meci au fost marcate de Jair (minutele 30 și 53) pentru prahoveni, respectiv Maciel (minutul 60) și Juri Cisotti (minutul 65) pentru gălățeni.

În acest meci, prahovenii au condus cu 2-0, însă, gălățenii au reușit să înscrie de două ori în repriza secundă și să revină pe tabelă.

În urma acestui rezultat, Petrolul se află pe locul al 4-lea în clasament, cu 13 puncte obținute în primele 8 runde, în timp ce Oțelul se află pe poziția a 11-a, cu 7 puncte acumulate în primele 8 runde.

De altfel, pentru Oțelul, aceasta este a șaptea remiză din 8 meciuri în acest sezon.

VIDEO Rezumat Petrolul - Oțelul, scor 2-2

Petrolul Ploiești are patru meciuri fără înfrângere în SuperLiga României și ocupă locul 4 în clasament, cu 12 puncte acumulate după 7 meciuri disputate. În ultima partidă, "Lupii" au remizat pe terenul lui Dinamo, scor 1-1.

De cealaltă parte, Oțelul Galați are 6 remize și un eșec de la promovarea în prima ligă. Elevii lui Dorinel Munteanu au 6 puncte acumulate și ocupă locul 13 în momentul de față.

În runda precedentă, gruparea de pe malul Dunării a terminat la egaliate duelul cu FC Voluntari, scor 2-2, chiar dacă a condus cu 2-0.

Ocazie Otelul Galati

Teles rămâne singur cu portarul, după o pasă a lui Cisotti, șutează, dar nu-l poate învinge pe Zima.

• 72 oc
    Ocazie Petrolul Ploiesti

Hanca șutează puternic din dreapta careului, însă Dur-Bozoancă respinge.

• 69 cg

Teles este avertizat.

• 65 g
    Gol Otelul Galati

Cissoti rămâne singur cu portarul, după o pasă a lui Teles, și-l învinge pe Zima.