gigi becali
Elias Charalambous, mesaj special pentru Gigi Becali după titlul câștigat de FCSB
FOTBAL: FC BOTOSANI - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (04.05.2024)
Video Botoșani - Voluntari 0-0. Formația lui Bogdan Andone se menține deasupra locurilor retrogradabile
florin prunea
Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”
Petrolul Ploiesti Petrolul Ploiesti
4 - 3
FCU 1948 Craiova FCU 1948 Craiova
Vi 18.08.2023 18:30

Petrolul Ploiești - U Craiova 1948 4-3. ”Găzarii” câștigă cu emoții duelul de pe ”Ilie Oană”

18.08.2023, 20:25

• SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

Petrolul Ploiești a reușit să o învingă pe U Craiova 1948, scor 4-3, în cadrul etapei a șasea din SuperLiga României.

Petrolul Ploiești - U Craiova 1948 4-3

”Găzarii” au început mult mai bine partida, iar în minutul 13 era deja 2-0, datorită golurilor marcate de Irobiso și Jair.

Totuși, oltenii au reușit să reducă din diferență prin van Durmen, iar scorul primei reprize a fost 2-1 pentru ”Lupii Galbeni”.

În cea de-a doua repriză, Christian Irobiso a făcut ”dubla” în minutul 60, iar trei minute mai târziu Seto a marcat și el, dar golul său a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Totuți, ”Găzarii” au reușit să marcheze cel de-al patrulea gol, în minutul 75, prin Alexandru Musi.

În ultimele minute ale partidei, cei de la U Craiova 1948 au încercat să revină prin golurile marcate de Chițu și Juan Bauza, însă toate cele trei puncte au rămas la Ploiești.

VIDEO cu rezumatul partidei

Nicolae Dică vrea să facă performanță la U Craiova 1948

Nicolae Dică are ambiții mari, după ce U Craiova 1948 a câștigat în fața celor de la FC Voluntari cu scorul de 3-1.

”La fotbal nu există liniște. Eu întotdeauna îmi doresc mai mult, întotdeauna vreau de la jucătorii mei mai mult. Nu mă mulțumesc niciodată cu puțin. Este clar că putem mai mult decât s-a făcut în anii precedenți. Cu multă muncă, cu disciplină, putem să reușim acest lucru.

Încerc împreună cu staff-ul meu să facem lucrurile bine la antrenamente și jucătorii să perceapă ceea ce noi vrem de la ei. Se pare că, ușor-ușor, au înțeles mesajele noastre și sper în continuare să avem aceeași atitudine.

De când am venit la meciul cu Sepsi, am pierdut în minutul 89, puteam să plecăm cu un punct de la Sfântu Gheorghe. Apoi, cu U Cluj, am pierdut acest joc, poate meritam măcar un egal.

Am primit golurile pe final de joc. Important este că băieții au avut reacție după aceste jocuri pierdute. Au fost transferați aici la un club cu tradiție, la un club unde toată lumea își dorește performanță, patronul a investit foarte mulți bani”, a spus Nicolae Dică.

• 90+7 final
  • 90+3 cg
    Cartonaş galben FCU 1948 Craiova

Leo Lacroix este avertizat!

• 85 g
    Gol FCU 1948 Craiova

Juan Bauza transformă fără probleme lovitura de la 11 metri!

• 83 p
    Penalty

Gicu Grozav faultează în careu, iar Horațiu Feșnic acordă penalty, după ce consultă arbitrajul video.

• 81 s
    Schimbare FCU 1948 Craiova

Sidibe este înlocuit cu Alexandru Blidar!

• 81 g

Juan Bauza centrează perfect în careu către Aurelian Chițu, care îl învinge fără probleme pe Zima!

• 75 g
    Gol Petrolul Ploiesti

Alexandru Musi marchează golul patru al ”Găzarilor”!

• 68 oc
    Ocazie Petrolul Ploiesti

Gicu Grozav șutează periculos de la distanță, dar Robert Popa respinge!

• 63 oc

Takayuki Seto preia excelent mingea în careu și îl execută pe Robert Popa, dar golul este anulat de camera VAR!

• 60 g

Christian Irobiso reușește dubla, după ce transformă în gol centrarea lui Jair!

• 58 oc
    Ocazie FCU 1948 Craiova

Asamoah șutează periculos din colțul careului, dar șutul său este prins de Zima.

• 48 cg

Samuel Asamoah este avertizat!

Dragoș Albu iese și este înlocuit de Vlad Achim!

• 44 cg
    Cartonaş galben Petrolul Ploiesti

Sergiu Hanca este avertizat!

• 35 g

Sidibe șutează la colțul lung, Zima respinge, dar doar în piciorul lui van Durmen, care reduce din diferență!

• 15 cg

Paul Papp este avertizat!

• 13 g

Gicu Grozav primește mingea în careu și îi centrează lui Jair, care îl execută fără probleme pe Robert Popa.

• 6 oc

Sidibe primiește o pasă senzațională în careu, dar șutul său se duce puțin peste poartă!

• 4 g

Jair îi pasează excelent în careu lui Irobiso, iar atacantul nu îl iartă pe Robert Popa și îi trimite minge printre picioare!