Exclusiv Planic și-a clarificat viitorul! Atitudine de super-jucător pentru fundașul FCSB
20.08.2018, 19:22Bogdan Planic este un profesionist desăvârșit. În ciuda faptului că agentul său a vorbit despre posibilitatea ca fundașul sârb să plece, o echipă fiind gata să îi plătească clauza de reziliere, apărătorul se gândește la un singur lucru: cum să facă performanță la FCSB.
![vera](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwNSUyRjEwJTJGOTEyNTU3XzkxMjU1/N192ZXJhLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD0yMzE1ZmNmOTI1OWYzNDE3ZDQ1YTk5YjdmZWRmYjhmYw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Într-un interviu exclusiv pentru Digi Sport, Planic, unul dintre cei mai constanți jucători ai lui Dică în ultimul an, a declarat că e conectat 100% la ceea ce trebuie să facă în tricoul vicecampioanei. Deși s-a speculat că Eintracht l-ar urmări îndeaproape, fundașul a dezvăluit care sunt prioritățile sale.
"Nu mă gândesc la nicio ofertă, eu sunt la Steaua și avem în față meciuri dificile. Mă concentrez 100% pe dubla cu Rapid Viena, vreau să iau anul acesta titlul cu Steaua și să joc în Europa League. Altceva nu mă interesează în acest moment", a spus Planic, la microfonul Digi Sport.
Folosit de staff-ul tehnic în toate meciurile din acest sezon, Planic a fost odihnit ieri, contra lui Sepsi, pentru a fi proaspăt pentru dubla cea mai importantă din acest an, cu Rapid Viena, din play-off-ul Europa League.
"Va fi un meci greu, cu siguranță, dar sperăm să ajungem în grupe, acesta e obiectivul nostru. Victoria cu Hajduk ne-a dat mult moral și încredere, sperăm să o ținem pe aceeași linie", a prefațat sârbul partida contra austriecilor.
Etichete: planic , planic fcsb , fcsb planic
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![ilie dumitrescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMSUyRjA2JTJGMTE0ODU1N18xMTQ4/NTU3X2lsaWUtZHVtaXRyZXNjdS0xLmpw/ZyZ3PTM4MCZoPTIyOCZoYXNoPWEyNTRm/MTE3OTE3ZWNmYTY5ZmQ3MzY2Y2VkMmNlYzk5.thumb.jpg)