gigi
Gigi Becali s-a hotărât! Cât vrea să plătească pentru Louis Munteanu + Ce spune de Alibec. ”Aș risca două-trei milioane”
FOTBAL:FCSB-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (20.04.2024)
Exclusiv Revoluție la FCSB! Gigi Becali: ”Aduc 7-8 jucători / Nu vreau să-i copiez pe alții”
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”
Politehnica Iași Politehnica Iași
1 - 1
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Sb 28.07.2018 22:00

Poli Iași - Astra 1-1. Llullaku a salvat un punct pentru giurgiuveni, la revenirea lui Alibec

28.07.2018, 22:55

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Poli Iași şi Astra Giurgiu au făcut egal în etapa a doua din Liga 1, scor 1-1. Denis Alibec a revenit pe teren într-o partidă oficială, după ce jucase ultima oară tot la Iaşi.

Cele două echipe şi-au împărţit reprizele şi ocaziile în Copou. După victoria cu FCSB, din prima etapă, oaspeţii au controlat prima parte. Balaure n-a putut profita de ieşirea lui Rusu, iar Buş n-a reușit să înscrie nici după ce l-a depăşit pe portarul moldovenilor.

Chiar înainte de pauză, Neluţ Roşu a trimis la o palmă de bară, după o acțiune splendidă.

În repriza secundă, moldovenii au luat inițiativa încă din start și, după ce au ratat trei mari ocazii, au deschis scorul. Frăsinescu a trimis cu capul în poartă, după o lovitură liberă executată de Andrei Cristea.

Abia transferat de la FCSB, Alibec a intrat pe teren în ultimele 20 de minute. Dincolo, Stoican l-a introdus pe Mimoun, iar la prima atingere acesta a făcut henţ în careu.

După golul cu FCSB, Llullaku a transformat sigur de la 11 metri, iar Poli Iaşi - Astra s-a încheiat 1-1.

• 90+4 fr2

FINAL DE MECI! Poli Iași și Astra au terminat la egalitate, scor 1-1, ambele goluri fiind marcate după pauză.

• 90+1 s s

Ultima schimbare și la Astra. Biceanu a intrat în locul lui Neluț Roșu.

• 81 gp gp

GOOOOOL Astra, 1-1! Llullaku a transformat impecabil lovitura de pedeapsă și a egalat. Al doilea gol în două etape pentru albanez.

• 79 p p

Penalty pentru Astra, după un henț evident al lui Mimoun, abia intrat pe teren.

• 77 cg cg

Cartonaș galben primit de Frăsinescu.

• 76 s s

Schimbare la gazde. Mimoun a intrat în locul lui Flores.

• 73 cg cg

Cartonaș galben și pentru Flores.

• 72 s s

Schimbare la Astra. Alibec a intrat în locul lui Belu.

• 71 cg cg

Andrei Sin s-a ales cu un galben, pentru simulare, după ce a încercat să obțină un penalty.

• 66 cg cg

Cartonaș galben primit de Cioinac.

• 60 g g

GOOOOOL, 1-0 Poli Iași! Forcingul dezlănțuit al gazdelor e concretizat și pe tabelă. Frăsinescu a marcat cu capul, după centrarea din lovitură liberă a lui Andrei Cristea.

• 59 cg cg

Cartonaș galben primit de Bejan.

• 57 s s

Schimbare și la Astra. Begue i-a luat locul lui Buș, cel care a irosit două mari ocazii în prima repriză.

• 56 cg cg

Galben primit de Iliev, pentru proteste.

• 54 oc oc

Ocazie Poli Iași! O nouă șansă mare pentru moldoveni. Mihalache a tras spectaculos din interiorul careului, dar mingea a trecut puțin peste transversală.

• 54 s s

A doua schimbare la gazde. Ștefănescu i-a lăsat locul lui Sin.

• 50 oc oc

Ocazie Poli Iași! Moldovenii au fost din nou periculoși. De această dată, Andrei Cristea a fost responsabil cu pasa. Centrarea sa a ajuns la Kizito, care se afla într-un unghi foarte mic și nu a putut înscrie.

• 49 oc oc

Ocazie Poli Iași! Contraatac al moldovenilor, încheiat cu lovitura de cap a lui Cristea. Insufient de bine plasată pentru a-l surprinde pe Iliev, care a prins fără probleme.

Schimbare la gazde. Chelaru a intrat în locul lui Laurențiu Rus.

PAUZĂ! Fără goluri în prima repriză, deși ocaziile nu au lipsit. Astra se poate considera nedreptățită de rezultat, până în acest moment.

• 45 oc oc

Ocazie Astra! Acțiune splendidă a giurgiuvenilor, încheiată cu șutul trimis puțin pe lângă al lui Neluț Roșu, chiar cel de la care a pplecat întreaga fază.

• 43 oc oc

Ocazie Astra! Balaure a reușit să ajungă la o minge ce părea pierdută și a centrat excelent pentru Llullaku. Albanezul a trimis cu capul, dar mingea nu a prins spațiul porții.

• 36 cg cg

Și Mihalache a luat galben, pentru intrarea tare asupra lui Buș.

• 36 cg cg

Și Buș a fost avertizat, pentru o reacție nervoasă la adresa lui Mihalache, care îl faultase din spate.

• 35 cg cg

Cartonaș galben primit de Mrzljak, după un fault asupra lui Laurențiu Rus.

• 29 fm fm

Tot giurgiuvenii continuă să fie mai periculoși. Balaure a tras puțin pe lângă poartă, de la aproximativ 20 de metri, după ce Astra a recuperat o minge în jumătate adversă.

• 18 oc oc

Ocazie Astra! Lansat excelent de Neluț Roșu, Buș l-a driblat pe Rusu, dar nu a putut marca, deși poarta era goală. Atacantul oaspeților a tras pe lângă.

• 11 oc oc

Ocazie Astra! Dintr-o eroare uriașă a lui Rusu s-a născut prima oportunitate a meciului. Buș nu a reușit să profite, iar apoi i-a apasat lui Balaure, care a tras puțin pe lângă poartă.

A început meciul. Lovitura de start a aparținut oaspeților.