Oficial UTA Arad a luat decizia, după ce a fost ”decapitată” de Comisia de Disciplină
Politehnica Iași Politehnica Iași
0 - 1
Sb 23.02.2019 20:00

Poli Iaşi-CFR Cluj 0-1. Țucudean a dat lovitura în prelungiri, la prima ocazie a campioanei!

23.02.2019, 21:30

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Poli Iaşi - CFR Cluj 0-1. Victorie dramatică pentru CFR în deplasarea de la Iași. George Ţucudean a adus victoria campioanei la ultima fază de joc, prima victorie din 2019!

Golgheterul campioanei a intrat în minutul 90 și a făcut diferența în prelungiri după un meci în care ardelenii au suferit enorm: au rămas în 10 din minutul 17. Culio a fost eliminat după ce a luat al doilea galben, când l-a călcat pe gleznă pe Ionuţ Cioinac.

Moldovenii, care încă mai sperau la un loc în play-off, au ratat ocazia primei reprize. În partea a doua, gazdele au fost periculoase prin Patrick Petre, care a tras în plasa laterală. Iaşiul a cerut penalty în final, după o nouă acțiune a lui Patrick Petre, dar CFR a plecat la Cluj cu toate punctele după cursa fantastică a lui Țucudean. Pentru CFR a fost prima victorie a anului 2019, după două egaluri şi un eşec.

• 90+4 final

FINAL. Țucudean a adus victoria la prima ocazie a campioanei!

• 90+3 g g

GOOL CFR CLUJ! Țucudean a scăpat pe contraatac și a marcat golul victoriei!

• 86 oc oc

OCAZIE! Sanoh reusește să tragă, dar Arlauskis este la post.

• 80 cg cg

Gardoș vede galbenul.

• 76 fm fm

Patrick Petre driblează în marginea careului, Mureșan îl întâmpină, iar mijlocașul gazdelor cade și cere penalty. Jocul este lăsat să continue. Pe reluare se vede cum Mureșan atinge balonul.

• 74 s s

La gazde, iese Marius Ovidiu Mihalache, intră Moussa Sanoh.

• 66 fm fm

Florin Gardoș nu nimerește poarta lui Arlauskis.

• 65 s s

Alin Minteuan schimbă: Thierry Moutinho îl înlocuiește pe Alexandru Paun.

• 62 oc oc

OCAZIE! Patrick Petre șutează din colțul careului mic, lateral stânga, puțin pe langă.

• 60 s s

Nascimento intră în locul lui Zaharia. Nascimento debutează pentru echipa lui Stoican. Poartă tricoul cu numărul 10.

S-a reluat partida.

• 45 fr1 fr1

PAUZĂ.

• 43 cg cg

Deac vede galbenul.

• 39 info

Minteuan îi scoate la încălzire pe Țucudean și Hoban.

• 34 fm fm

Șutul lui Damjan Djokovic nu nimerește poarta.

• 17 cgr cgr

Culio vede al doilea galben și este eliminat dupa ce l-a calcat pe glezna pe Cioinac! Mijlocaşul CFR-ului a primit primul primul avertisment în minutul 6.

• 14 oc oc

OCAZIE! Sin trimite o minge prin fața porții lui Arlauskis, dar Boris Garros nu ajunge la balon, care iese în aut de poartă.