Cariera de antrenor a lui Bogdan Lobonț, noul principal de la Rapid, după plecarea lui Cristiano Bergodi
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”
Politehnica Iași Politehnica Iași
0 - 2
Voluntari Voluntari
Du 10.03.2019 17:30

Poli Iaşi - FC Voluntari 0-2. Ilfovenii obțin 3 puncte vitale în prima etapă din play-out

10.03.2019, 16:55

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

FC Voluntari a început în forță meciul de la Iași, cu o ocazie a lui Todorie. După 8 minute, Laidouni a deschis scorul după ce a profitat de luftul lui Gallego și a marcat deși era marcat strâns de Gardoș. Iașiul a fost cel mai aproape de gol prin Enoh, care a ratat două șanse în două minute, în prima repriză. În partea secundă, tot Voluntariul a fost mai periculoasă.

După ocazia lui Gadze, ilfovenii au primit un penalty discutabil, după un duel Bălan - Gardoș. Același Laidouni a transformat lovitura de pedeapsă și a reușit dubla, iar Voluntariul adună 14 puncte în clasament și se află acum pe loc de baraj.

• 90 fr2

Final de meci. Poli Iași - FC Voluntari se termină 0-2, iar ilfovenii obțin 3 puncte prețioase în prima etapă din play-out.

• 78 g g

GOOOOOL FC Voluntari! Laidouni transformă lovitura de pedeapsă și reușește dubla.

• 76 p p

Penalty discutabil pentru Voluntari, arătat la un duel între Gardoș și Bălan.

• 75 oc oc

Gadze "înțeapă" mingea, după o verticalizare perfectă a lui Căpățână, dar portarul ieșenilor deviază în corner.

• 74 cg cg

Semedo primește cartonaș galben.

• 73 s s

Adrian Bălan intră în locul lui Tudorie.