Exclusiv Florin Bratu nu mai crede în salvarea de la retrogradare a lui Dinamo!
FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-OTELUL GALATI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (5.05.2024)
Video Cel mai surprinzător discurs din SuperLigă: ”Nu m-am bucurat la golurile noastre! Îmi vine să plâng”
Superliga Stage 25: CFR 1907 CLUJ vs RAPID BUCURESTI Romania Superliga stage 25: CFR 1907 CLUJ vs. FC RAPID BUCURESTI, d
Live Video&Text CFR Cluj - Rapid 2-1, ACUM, în direct la Digi Sport 1. Spectacol total în Gruia
Etapa 8 Superliga: CFR Cluj-Rapid
Play-off
Poli Iasi Poli Iasi
1 - 1
Otelul Galati Otelul Galati
Vi 03.11.2023 18:00

Poli Iași - Oțelul Galați 1-1. Trupa lui Dorinel Munteanu, al 11-lea egal în 15 etape

03.11.2023, 19:58

• SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

Poli Iași a remizat, scor 1-1, cu Oțelul Galați, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 15 din SuperLigă.

Golurile din acest meci au fost marcate de Shayon Harrison (minutul 31) pentru ieșeni, respectiv Frederic (minutul 79) pentru gălățeni.

VIDEO Rezumat Poli Iași - Oțelul Galați 1-1

În prima repriză, gazdele și-au creat mai multe situații la poarta apărată de Cosmin Dur-Bozoancă, iar, în minutul 31, Poli Iași a deschis scorul prin golul marcat de Shayon Harrison.

În prima parte a actului secund, tot ieșenii au fost cei care și-au creat ocazii la poarta Oțelului Galați, însă gazdele nu au reușit să-și dubleze avantajul pe tabelă. În partea a doua a reprizei secunde, Frederic a marcat pentru Oțelul Galați în urma unui contraatac perfect al trupei lui Dorinel Munteanu.

Ulterior, două minute mai târziu, Latouchent a fost aproape de a marca golul secund al Oțelului, însă jucătorul din Martinica a șutat neconvingător în poziție de unu-la-unu cu Silviu Lung Junior.

Ocazie Poli Iasi

Phelipe șutează din lateral, dar Dur-Bozoancă respinge. Ulterior, balonul ajunge la Marchioni, care șutează pe poartă, dar un jucător al Oțelului respinge de pe linia porții.

Ocazie Otelul Galati

Latchouchent rămâne singur cu Lung, șutează pe jos, dar portarul lui Poli Iași respinge balonul.

• 79 g
    Gol Otelul Galati

Fatai îi pasează lui Maciel peste apărarea lui Poli Iași, portughezul avansează spre poarta adversă și îl învinge pe Lung.

• 74 s

Gheorghiță este înlocuit de Dumitru.

• 73 oc

Marchioni șutează de la mijlocul terenului spre poarta lui Dur-Bozoancă, dar mingea trece pe lângă poartă.

• 64 s

Harrison este înlocuit de Jatoba.

• 60 cg

Latouchent este avertizat.

• 59 oc

Bordeianu trimite mingea în careu din lovitură liberă, Samayoa reia balonul cu capul pe spațiul porții lui Dur-Bozoancă, dar portarul Oțelului reține.