Primul 11 ales de Dorinel Munteanu la Oțelul - Botoșani, după ce s-a legat de întrebarea "cum veți aborda meciul?"
articol scris de Digi Sport12.05.2024, 21:01
Dorinel Munteanu (55 de ani) a fost extrem de nervos la flash-interviul acordat după meciul Petrolul - Oțelul Galați, scor 2-1, din penultima etapă a play-outului SuperLigii.
![dorinel munteanu nervos](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDUl/MkYwNiUyRjE5Njc2OTRfMTk2NzY5NF9k/b3JpbmVsLW11bnRlYW51LW5lcnZvcy5q/cGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9YjBj/OGE0OWMzZjZhNDc0ZTgxMmM2MzE3MDEwYmQ1YTM=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Jurnalistul Digi Sport Marian Codirlă l-a întrebat cum va aborda ultima etapă, din moment ce după meciul cu FC Botoșani urmează finala Cupei României. Foarte deranjat, Munteanu a catalogat întrebarea drept "stupidă" și a spus că sunt doar speculații, pentru că e vorba de ultimul meci din campionat.
Dorinel Munteanu a aliniat un prim 11 cu mai multe rezerve la meciul cu FC Botoșani
Antrenorul a decis, totuși, să folosească un prim 11 cu mai multe rezerve la meciul cu FC Botoșani, așa că întrebarea pusă de reporter se dovedește a fi total legitimă.
Mizele sunt uriașe în ultima etapă, iar mai multe echipe se luptă pentru evitarea retrogradării directe sau locurilor de baraj, în timp ce Oțelul e angrenată în lupta pentru locul secund, care trimite la barajul pentru competițiile europene.
- Oțelul - FC Botoșani se joacă duminică, de la 21:30, și va putea fi urmărit ÎN DIRECT pe Digi Sport 4, alternativ cu meciul Poli Iași - Petrolul. Partida e disponibilă și pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.
Echipele de start la Oțelul - FC Botoșani
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Echipele de start:
- Oțelul (4-3-3): Pap - Adăscăliței, Cisse, Ghiocel, Gomes - Gaitan, Zivulic, Jardan - Tănasă, Rusevic, Malle
Rezerve: Stoian, Neagu, Cisotti, Maciel, Bodișteanu, Lameira, Bordun, Zhelev, Farcas, Rus, Panait, Yabre
Antrenor: Dorinel Munteanu
- Botoșani (4-3-3): Kukic - Benzar, Sadiku, Miron, Țigănașu - Florescu, Dican, Ferreira - Mitrov, Lopez, Kaprof
Rezerve: Ducan, Adams, Petro, David, Filip, Gligor, Mouaddib, Mailat, Fulop, Margiotta, Ofosu
Antrenor: Bogdan Andone
Declarația lui Dorinel Munteanu
”Urmează meciul cu Botoșani din ultima etapă, iar apoi finala din Cupă. Cum veți aborda?”, a fost întrebarea pusă de reporter.
”Și ce dacă? Cum să abordez? Ce întrebare stupidă îmi pui. Cum să abordăm meciul cu Botoșani? O să vedeți duminică ce formație aliniez. Se fac speculații pentru că e ultimul meci. Și ce dacă?”, a ”tunat” antrenorul.
Etichete: dorinel munteanu , playout etapa 9
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![ilie dumitrescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMSUyRjA2JTJGMTE0ODU1N18xMTQ4/NTU3X2lsaWUtZHVtaXRyZXNjdS0xLmpw/ZyZ3PTM4MCZoPTIyOCZoYXNoPWEyNTRm/MTE3OTE3ZWNmYTY5ZmQ3MzY2Y2VkMmNlYzk5.thumb.jpg)