Leo Grozavu

Leo Grozavu, demis de la ACS Poli! Conducerea i-a găsit deja înlocuitor

Video ”Problema noastră e absența lui Pintilii”! Răspunsul jucătorului: gol și assist în numai două minute

dica man accident

Video Man i-a făcut o alunecare ca la carte lui Dică, dar tot el s-a accidentat. Ce s-a întâmplat

Mihai Pintilii
Gol superb înscris de Pintilii

16.04.2018, 22:28
  • Tenis, Fed Cup: România - Elveția (21-22 aprilie), ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Cupa României, semifinale: Craiova-Botoșani (joi, ora 20:30), Digi Sport 1

VIDEO Astra - FCSB. Oficialii de la FCSB anunțaseră în perioada în care Mihai Pintilii a fost suspendat că absența mijlocașului la închidere reprezintă cea mai mare problemă a roș-albaștrilor, în acest final de sezon.

Și bucureștenii au avut dreptate. La primul meci pe care acesta l-a disputat după două etape de suspendare, mijlocașul de 33 de ani a făcut cu adevărat spectacol.

Imediat după pauză, ”Pinti” i-a pasat perfect pe un culoar liber lui Dennis Man și mijlocașul ofensiv a majorat scorul la 2-0.

VIDEO CU GOLUL LUI MAN

La numai două minute distanță, Pintilii a prins un șut de zile mari, din prima. Mingea trimisă de la 25 de metri s-a oprit în plasa laterală a porții lui Iliev.

VIDEO CU SUPER-GOLUL LUI PINTILII

”Pintilii aduce un echilibru extrem de important pe faza defensivă. Are maturitate, acoperă foarte bine zonele lăsate libere de colegii săi, mai ales la un asemenea contraatac”, spunea Ilie Dumitrescu, la începutul acestei luni.

Pintilii a fost suspendat pentru meciurile cu Craiova și CSM Poli Iași, după eliminarea din meciul cu CFR Cluj (1-1).

Mijlocașul de 33 de ani e titular de drept la FCSB. A adunat 29 de meciuri în toate competițiile acestui sezon și și-a trecut în cont un gol și două assist-uri.

”Problema noastră numărul 1 e absența lui Pintilii. E o pierdere mare de tot. Numai dacă pășește în vestiar și comentează. E liniște la noi, câtă liniște poate fi când îl ai pe Gigi patron și ești Steaua”, a spus Mihai Stoica, în cadrul emisiunii Digi Sport Special.

Bucureşti, "tărâm interzis" pentru CFR. Ardelenii au şanse minime să se impună în "finala" campionatului