Dan Șucu Neil Lennon (3)
Exclusiv ”A băut Lennon palincă după ce a semnat cu Rapid?” Răspunsul lui Victor Angelescu
Screenshot 2024-05-18 at 19.55.48
Exclusiv Conducătorii de la Rapid au anunțat obiectivul pentru sezonul următor: ”E mai realizabil așa!”
Screenshot 2024-05-26 at 17.02.03
Foto ”Singurul pe care-l iubesc”. Jose Mourinho a publicat o fotografie de la retragerea Generației de Aur și a devenit viral
Digi Sport 1 Live
Acum
LIVE Handbal Masculin European League
Finala pentru locul 3

Exclusiv Rapid a decis rapid și a făcut anunțul! Cine este antrenorul echipei, după demiterea lui Cristiano Bergodi

articol scris de Digi Sport
16.04.2024, 16:03

Rapid a decis să-l demită pe Cristiano Bergodi (59 de ani), a doua zi după 0-1 cu Sepsi, al patrulea eșec din tot atâtea meciuri disputate în play-off.

Screenshot 2024-04-16 at 16.02.23
Cristiano Bergodi, Adrian Iencsi, Bogdan Lobonț / Foto: Sport Pictures
  • Media: Fotbal Club, duminică, 19:00, DGS 1

  • Baraj Superliga: Univ. Craiova - U Cluj, duminică, 20:00, DGS 1

Giuleștenii caută un nou antrenor principal, însă el nu va fi instalat până la finalul sezonului! Victor Angelescu a anunțat că Adrian Iencsi și Bogdan Lobonț vor conduce echipa în aceste ultime șase etape.

Adrian Iencsi și Bogdan Lobonț, interimari la Rapid până în vară

Vor rămâne Lobonț și Iencsi, nu știu ce să vă spun mai mult. Vor rămâne până la finalul sezonului, mai avem șase meciuri, după care vom vedea. 

Vom vedea ce rezultate vor fi. Mi se pare normal ca orice antrenor am aduce să înceapă de la zero. Nu am capitulat, avem încredere în Bogdan Lobonț și în Adrian Iencsi. 

Vrem să aducem pe cineva care să ne condusă spre titlu. Nu știu dacă venirea unui nou antrenor la Rapid acum ar fi benefică”, a declarat Victor Angelescu, la Liga Digisport.


Victor Angelescu a transmis, de asemenea, că Bogdan Lobonț va fi noul antrenor principal de facto de la Rapid, până în vară.

Bogdan a mai fost antrenor principal. Responsabilitatea va fi la Bogdan. Asta nu înseamnă că am abdicat. Vrem să începem cu un episod de la zero. Nu ar fi corect să punem pe cineva acum, să îl expunem”, a transmis Victor Angelescu.

Rapid, fără punct obținut în play-off

Rapid este singura echipă din acest play-off care, în cele patru etape disputate până acum, nu a obținut nici măcar un punct.

Echipa este pe locul cinci, cu 28 de puncte, unul în spatele Farului și trei sub CFR Cluj și Universitatea Craiova.

Runda viitoare, Rapid are meci cu liderul detașat al SuperLigii, FCSB, care are 44 de puncte și este aproape să devină campioană.

Meciul se joacă pe Arena Națională, sâmbătă, de la ora 20:30, în direct la Digi Sport 1.

Etichete: bogdan lobont , antrenor rapid , adrian iencsi , victor angelescu


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
A fost descoperită o planetă care teoretic ar fi locuibilă. „E de mărimea lui Venus și nici măcar nu este departe de Terra”
A fost descoperită o planetă care teoretic ar fi locuibilă. „E de mărimea lui Venus și nici măcar nu este departe de Terra”

Oamenii de știință din Marea Britanie au descoperit o nouă planetă, denumită Gliese 12b, care ar...

Descarcă aplicația Digi24

Sondajul zilei

Top articole
loredana groza (6)
”Am rămas trăsnit. Cum să vii așa?”. Apariția de la dineul ”Generației de Aur” care a stârnit indignare în direct la TV

Au bătut palma! Dennis Man a spus "DA" și semnează
Snapinsta.app_356348935_236411079183447_4088320750430458244_n_1080
”Generația de Aur” - Legendele Lumii 3-2. Spectacol total pe Arena Națională! ”Remontada” reușită de gloriile României
FOTBAL:ROMANIA GENERATIA DE AUR-LEGENDELE LUMII, AMICAL (25.05.2024)
Aparițiile serii la dineul ”Generației de Aur”
adrian ilie (1)
Stadion de 12.000.000€ într-un sat de 2.000 de locuitori din România
stadion selimbar nou (5)
Recomandările redacției
Screenshot 2024-05-26 at 17.02.03
Foto ”Singurul pe care-l iubesc”. Jose Mourinho a publicat o fotografie de la retragerea Generației de Aur și a devenit viral

Dinamo pregătește lovitura verii: fotbalistul cu 30 de selecții la națională și 160 de meciuri în Liga 1
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
”Cum a supraviețuit?”. Accident ”horror” în Marele Premiu de F1 de la Monaco! Primele informații despre starea victimei
Screenshot 2024-05-26 at 16.24.29
”Acord”. Antonio Conte este așteptat să semneze: contract până în 2027! Ce salariu va avea
profimedia-0762046602
Citește și
Anunțul făcut de conducerea Rapidului. Persoana exclusă din start să preia postul de președinte
FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)
Exclusiv Cum a fost numit Daniel Niculae de conducerea Rapidului, după ce i-a fost anunțată plecarea din Giulești
Daniel Niculae
Kendall Jenner, seducătoare într-un costum de baie îndrăzneț. Imaginile de la piscină au făcut furori pe rețelele de socializare
Kendall Jenner, seducătoare într-un costum de baie îndrăzneț. Imaginile de la piscină au făcut furori pe rețelele de socializare
Cristi Borcea, anunț uriaș: "Mircea Rednic e prima variantă de antrenor la Dinamo!"
Cristi Borcea, anunț uriaș: "Mircea Rednic e prima variantă de antrenor la Dinamo!"
Cazul Mitriță ia o nouă turnură! FRF intervine dur după mesajul Universității Craiova despre selecția lui Edi Iordănescu
Cazul Mitriță ia o nouă turnură! FRF intervine dur după mesajul Universității Craiova despre selecția lui Edi Iordănescu
Demi Moore, zeiță în alb, într-o rochie cu decolteu amețitor. La 61 de ani atrage toate privirile oriunde ar fi
Demi Moore, zeiță în alb, într-o rochie cu decolteu amețitor. La 61 de ani atrage toate privirile oriunde ar fi
Claudia Pavel a început o viață nouă în Miami: "Lucrez, intervievez cei mai mari artiști". S-a împăcat și cu tatăl fiului ei
Claudia Pavel a început o viață nouă în Miami: "Lucrez, intervievez cei mai mari artiști". S-a împăcat și cu tatăl fiului ei
Anghel Iordănescu, chinuit de elevii din Generația de Aur. Glume spumoase pe seama fostului selecționer
Anghel Iordănescu, chinuit de elevii din Generația de Aur. Glume spumoase pe seama fostului selecționer
Drama celui mai bun hocheist român: Îl vor canadienii, comuniștii îl arestează. Moare uitat
Drama celui mai bun hocheist român: Îl vor canadienii, comuniștii îl arestează. Moare uitat
Prodan, o moarte misterioasă care îndurerat Generația de Aur: se uita la televizor, s-a enervat și a făcut infarct
Prodan, o moarte misterioasă care îndurerat Generația de Aur: se uita la televizor, s-a enervat și a făcut infarct
Dănuț Lupu, mâhnit pentru că nu a fost chemat la meciul Generației de Aur: "Știi care e problema lor?"
Dănuț Lupu, mâhnit pentru că nu a fost chemat la meciul Generației de Aur: "Știi care e problema lor?"
Exclusiv Șanse uriașe ca Albion Rrahmani să plece de la Rapid! Giuleștenii i-au găsit deja înlocuitor: costă 1.500.000€
Screenshot 2024-05-22 at 21.34.13