Rapid este pe locul 16, dar Rada își propune 6 puncte în următoarele 2 etape
03.11.2014, 15:03Rapid a reușit doar 2 victorii în acest sezon al Ligii 1, iar misiunea echipei lui Marian Rada se anunță una foarte grea în acest sezon.
![marian.rada](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTQl/MkYwOSUyRjI5JTJGMzIzNzM0XzMyMzcz/NF9tYXJpYW5fcmFkYS5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9OTQ3ODc1OTUxYjhkNDBkOGQzOGIzYzc2NjBkNGI0ZTI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În următoarele două etape, Rapid va juca pe teren propriu cu Iași și Ceahlăul, iar tehnicianul a stabilit obiectivul: toate cele 6 puncte.
"Este vremea să începem să câştigăm şi noi. În următoarele două jocuri de campionat, cu CSMS Iaşi şi Ceahlăul Piatra Neamţ vreau să acumulăm toate cele 6 puncte'', a spus Rada, într-o conferință de presă. ''Situaţia noastră din clasament spune totul'', a punctat tehnicianul giuleștenilor.
După 12 jocuri din Liga 1, Rapid se află pe locul 16 în clasament, cu numai 9 puncte.
''Dacă vom obţine 6 puncte, vom avea o gură de oxigen. Apoi, dorim ca în iarnă să alcătuim un lot omogen şi competitiv, pentru returul campionatului actual'', a mai spus Rada.
14 salarii restante pentru antrenorul Rapidului
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Marian Rada este conștient că echipa trebuie întărită pentru a face performanță, însă antrenorul a amintit iar de problemele financiare din Giulești.
''În momentul de faţă, avem lot, dar nu avem echipă. Mai sunt necesari 3-4 jucători de valoare care să facă diferenţa. Dar, din lipsa banilor, nu putem să facem acest lucru. Spre exemplu, eu am o restanţă de 14 salarii. În aceste condiţii, eu trebuie să antrenez fotbaliştii, să le ridic moralul".
Întrebat cine o să fie campioană a României, la finalul acestei ediţii de campionat, Marian Rada, a spus: ''După mine, pe primul loc va termina formaţia CFR Cluj''.
Etichete: rapid ceahlaul , rapid rada , rapid iasi , rapid obiectiv
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)