CFR Cluj - Sepsi, LIVE VIDEO, de la 21:00 pe Digi Sport 1. Ardelenii continuă lupta pentru locul 2
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - SC OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (02.03.2024)
Oțelul - Hermannstadt, LIVE VIDEO, de la 13:30 pe Digi Sport 1. Duel pentru primul loc în play-out
charalambous fcsb
Foto Cum au fost surprinși Mihai Pintilii și Elias Charalambous, după ce FCSB a câștigat titlul. Ipostază rară
LIVE Stirile Digi Sport
Rapid Rapid
1 - 2
FC Voluntari FC Voluntari
Sb 09.12.2023 20:45

Rapid - FC Voluntari 1-2. Ilfovenii dau lovitura în Giulești, iar echipa lui Bergodi a ajuns la 5 meciuri fără victorie

09.12.2023, 22:45

• SuperLiga: Poli Iași - UTA, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

FC Voluntari a reușit să o învingă pe Rapid, scor 2-1, în cadrul etapei a 19-a din SuperLiga României

Rapid - FC Voluntari 1-2

Prima repriză a fost lipsită de mari ocazii, iar Adam Nemec a deschis scorul abia în minutul 69, din pasa lui Ricardinho.

Patru minute mai târziu, același Ricardinho a dublat avantajul echipei lui Marin Dună și Ilie Poenaru, din pasa lui Sigurjonsson.

Scorul final a fost stabilit de Jayson Papeau, care a marcat în minutul 82 un gol splendid.

VIDEO cu rezumatul partidei Rapid - FC Voluntari 1-2:

Clasamentul SuperLigii

Screenshot 2023-12-09 235815
Clasamentul Ligii 1 / Captură: Digi Sport

Rapid vine după eliminarea din Cupa României și după trei meciuri fără victorie în campionat. În urma acestor rezultate, formația lui Cristiano Bergodi a căzut pe locul 4 din clasament.

În același timp, FC Voluntari este pe locul 13 în SuperLigă. Este important de precizat că Ilfovenii s-a impus în meciul din turul campionatului, scor 2-1, datorită autogolului lui Braun.

În cazul în care Rapid va câștiga pe teren propriu, Giuleștenii au șansa să urce din nou, cel puțin pentru o zi, pe locul doi din SuperLigă.

Cristiano Bergodi, mesaj pentru suporteri înainte de meciul cu Voluntari

”Am tot respectul pentru suporteri, de când am venit prima dată la Rapid. Dacă noi treceam de Cupă, meciul era perfect. Au jucat bine băieții. Ne-a lipsit golul. Noi am făcut un meci bun cu CFR. Noi am avut ocaziile cele mai mari.

Suporterii să stea cu noi. Altfel, ne facem rău singuri. Sper să înțeleagă. Este o peluză mare, sunt extraordinari. Să vină să ne ajute.”, a spus Cristiano Bergodi la conferința de presă premergătoare meciului cu Voluntari.

VIDEO Cristiano Bergodi la conferința de presă

Rapid Rapid
  • 90+8 final
    Final meci
  • 90 s
    Schimbare FC Voluntari

Andrei Doru este înlocuit de Roberto Voican!

• 86 oc
    Ocazie Rapid

Jayson Papeau șutează din nou din colțul careului, dar Jesus Fernandez respinge în corner!