Fotbalistul de la FCSB care e ”net peste Rrahmani”
Rapid, mesaj de ziua lui Dan Șucu: ”O zi specială!”
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Partida dintre Rapid și U Craiova 1948 din etapa 14 din Liga 1, desfășurată la Mioveni, s-a încheiat cu o remiză albă, scor 0-0.

Alami a avut prima ocazie a partidei, în minutul 3, atunci când și-a încercat norocul cu un șut de la distanță.

Bălan a încercat să îl învingă pe Mogoșanu cu un lob frumos, dar portarul oltenilor a reușit să pareze tentativa rapidistului.

În minutul 19, Sefer a șutat superb de la distanță, dar goalkeeper-ul de la U Craiova 1948 a respins balonul.

Oltenii au avut prima ocazie a oltenilor, în minutul 39, atunci când Sidibe l-a văzut pe Asamoah în interiorul careului, dar execuția acestuia a fost slabă.

Imediat după pauză, Adrian Bălan a scăpat singur cu Mogoșanu, a șutat, dar porttarul a respins. Balonul a ajuns la Ioniță care a avut o execuție slabă.

Ondaan a executat foarte bine o lovitură liberă, dar balonul a trecut puțin pe lângă poarta lui Moldovan.

Sefer a executat o lovitură liberă, dar Mogoșanu a reușit o nouă paradă formidabilă.

Compagno a ratat o ocazie imensă de a marca în minutul 71, atunci când a ajuns la capătul unei centrări în interiorul careului giuleștean. Italianul a trimis din prima, dar Moldovan păstrează scorul intact.

VIDEO Rezumatul meciului Rapid - U Craiova 1948 0-0

Rapid - U Craiova 1948, de la 20:30, LIVE VIDEO pe Digi Sport 1. Giuleștenii sunt la un punct de locurile de play-off

Înainte de duelul direct, cei de la Rapid se clasează pe locul 7 în Liga 1. Echipa pregătită de Mihai Iosif a părăsit recent locurile de play-off, după egalul de pe terenul lui Dinamo (1-1), însă se menține la doar un punct distanță față de echipa care a devansat-o recent, UTA Arad.

De partea cealaltă, U Craiova 1948 a reușit să înregistreze recent prima victorie sub comanda noului antrenor, Flavius Stoican. Oltenii s-au impus în fața lui Gaz Metan Mediaș cu 2-0 în campionat și au reușit astfel să urce pe poziția a doisprezecea în clasament.

Rapid - U Craiova 1948, de la 20:30, LIVE VIDEO pe Digi Sport 1. Giuleștenii nu se vor putea baza pe Nicolae Carnat

La partida de la Mioveni, Rapid nu se va putea baza pe Nicolae Carnat (23 de ani), care a suferit o accidentare. Fotbalistul împrumutat de la CFR Cluj a fost titular în meciul de Cupa României cu Poli Timișoara, pierdut surprinzător de giuleșteni, scor 0-2.

Rapid a anunțat că Nicolae Carnat a suferit o entorsă de gradul 2 la gleznă și va lipsi de la meciul cu U Craiova 1948: "Te așteptăm cât mai repede pe teren, Nicu!", au transmis giuleștenii.

Carnat, care a fost folosit fundaș dreapta în partida de la Timișoara, este unul dintre oamenii de bază din echipa lui Mihai Iosif. În ultima etapă din Liga 1, fotbalistul născut la Alba Iulia a reușit un gol splendid pe finalul meciului cu Dinamo, aducând astfel un punct echipei sale, scor 1-1.

• 13 meciuri, un gol și o pasă decisivă a strâns Carnat la Rapid în acest sezon
Rapid Rapid
  • 90+6 final
  • 90+3 cg cg
    Cartonaş galben Rapid

Grigore este sancționat pentru o intervenție asupra lui Marquet.

• 89 s s
    Schimbare U Craiova 1948

Bălan este introdus în locul lui Sidibe.

• 89 s s

Marquet este introdus în locul lui Raicea.

• 89 s s
    Schimbare Rapid

Moise este introdus în locul lui Crepulja.

• 85 s s

Marzouk este introdus în locul lui Bălan.

• 77 cg cg
    Cartonaş galben U Craiova 1948

Gajic este sancționat după o intervenție asupra lui Bălan.

• 71 oc oc
    Ocazie U Craiova 1948

Compagno ratează o ocazie uriașă de a înscrie, după parada superbă a lui Moldovan.

• 67 oc oc
    Ocazie Rapid

Sefer execută o lovitură liberă, dar Mogoșanu reușește o paradă formidabilă.

• 64 oc oc

Ondaan execută foarte bine o lovitură liberă, dar balonul trece puțin pe lângă poartă.

• 61 s s

Ilie este introdus în locul lui Stahl.

• 60 s s

Ondaan este introdus în locul lui Baeten.

• 52 s s

Gajic este introdus în locul lui Diallo.

• 51 oc oc

Bălan încearcă să înscrie din foarfecă, dar mingea trece pe lângă poartă.

• 49 oc oc

Adrian Bălan scapă singur cu Mogoșanu, șutează, dar portarul respinge, balonul ajunge la Ioniță care trimite slab.

Ioniță este introdus în locul lui Alami.

• 43 cg cg

Stahl este sancționat pentru o intervenție asupra lui Albu.

• 39 oc oc

Sidibe îl vede foarte bine pe Asamoah în interiorul careului, dar execuția acestuia este slabă.

• 20 oc oc

Albu șutează foarte bine din interiorul careului, dar Mogoșanu respinge balonul.

• 19 oc oc

Sefer trimite superb de la distanță, dar balonul lovește bara porții lui Mogoșanu.

• 16 cg cg

Alami este sancționat pentru intervenția asupra lui Compagno.

• 14 oc oc

Bălan încearcă să îl lobeze pe Mogoșanu, dar portarul oltenilor reușește să pareze lovitura.

• 3 oc oc

Alami își încearcă norocul cu un șut de la distanță, dar balonul trece peste poartă.