Rapidiștii, convinși că arbitrajul de la meciul cu FCSB le-a fost ostil. Cum a reacționat Daniel Niculae
articol scris de Digi Sport21.04.2024, 08:02
FCSB - Rapid a fost meciul vedetă al rundei cu numărul cinci din play-off.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYyMSUyRjE5NTc2NTBfMTk1NzY1MF9E/YW5pZWwtTmljdWxhZS5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9MGNlMGMxNmYyYTAzOGFjYTJlMTc3MTEwNzNjNGMwMTI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Duelul s-a terminat 2-2, iar conducătorii formației din Giulești sunt convinși că nu au câștigat din cauza erorilor arbitrilor. Președintele Daniel Niculae a avut o reacție sugestivă pe această temă.
Rapidiștii sunt convinși că golul lui Hasani nu trebuia anulat și că mingea a ieșit în aut, înainte de golul lui Băluță
FCSB a mai făcut un pas important spre titlul de campioană, după ce a terminat fără să piardă confruntarea de pe teren propriu cu Rapid. Darius Olaru a deschis scorul în minutul 10, cu un șut la colțul scurt, dar Ermal Krasniqi și Albion Rrahmani și-au adus echipa în avantaj în doar patru minute. Alexandru Băluţă a stabilit scorul final la şutul-centrare al lui Risto Radunovic.
Această fază, dar și reușita anulată de VAR lui Hasani i-au înfuriat pe rapidiști. Daniel Niculae a fost atât de supărat încât nici nu a vrut să stea de vorbă cu jurnaliștii. ”Luați-i interviu lui Radu Petrescu”, a declarat președintele clubului din Giulești.
- Citește și: Bogdan Lobonț, discurs misterios, după meciul FCSB - Rapid. ”Aici au fost probleme”. De ce nu a fost trecut antrenor
Cristi Săpunaru i-a criticat pe arbitrii partidei FCSB - Rapid, în special pe cei din camera VAR
Cristi Săpunaru a părut că a venit la interviurile de la finalul partidei cu gândul de a nu critica arbitrajul. S-a enervat când a fost întrebat dacă la mingea părăsise suprafața de joc, înainte de centrarea lui Radunovic, la golul marcat de Băluță.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Nu voi comenta arbitrajul. Mingea aia a fost afară. VAR-ul la noi în România e sub orice critică, e penibil, penibil, penibil, n-am cuvinte. Nici n-avem camere suficiente care să vadă fiecare fază. A fost un meci frumos, păcat că nu am reușit să-l câștigăm.
Am fost o echipă, ne-am dorit să câștigăm, am fost mai agresivi, mai răi în teren, prima repriză ne-a aparținut în totalitate.
Păcat că s-a terminat egal. Băieții au muncit și au alergat cât au putut de mult. E obligatoriu să ne revenim, cred foarte mult în acești băieți, suntem la Rapid București, Rapid e un club mare și o echipă cu pretenții”, a tunat Săpunaru.
- ”Ne deranjează!” Mesajul lui Alexandru Băluță după ce a marcat în FCSB - Rapid
În urma acestui rezultat, FCSB este lider, cu 45 de puncte, în timp ce Rapid a rămas pe locul cinci, cu 29 de puncte, obținând primul punct din play-off.
Etichete: daniel niculae rapid , fcsb - rapid , daniel niculae supărat pe arbitraj
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...