Video Reacția lui Becali, după ultimele acuzații: "Cine face aşa ceva e găinar! Eu nu sunt om de nimic"
11.12.2017, 09:32După ce FCSB a câştigat clar la Botoşani, scor 3-0, patronul roş-albaştrilor, Gigi Becali, a vorbit din nou, în direct la Digi Sport, despre transferul lui Olimpiu Moruţan.
![becali gainar](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYxMiUyRjExJTJGODU0NDQwXzg1NDQ0/MF9iZWNhbGlfZ2FpbmFyLmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD03YmM4ZmFhMTAyNzYzZDYyMDBlYzMxMTA3Zjk3OGRkYQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Becali s-a arătat încrezător că va reuşi să rezolve transferul mijlocaşului de 18 ani, care în partida de duminică a fost cel mai periculos jucător al moldovenilor, şi nu se teme că discuţiile despre o eventuală trecere a lui Moruţan sub comanda lui Nicolae Dică ar putea naşte controverse.
Acuzat că ar oferta jucători de la echipele împotriva cărora FCSB urmează să joace, omul de afaceri a negat că aceasta ar fi strategia lui și i-a numit "găinari" pe cei care se folosesc de astfel de practici.
"Pe Moruţan cred că-l iau. Îl plătesc şi-l las acolo. Dar nu Moruţan e problemă. Eu o să iau un jucător care o să fie decisiv pentru Steaua.
Cine face aşa ceva (să vorbească despre transferul unui jucător pe care îl vrea - n.r.) înainte şi după meci se numeşte găinar. Eu am avut oi, de găini nu m-am ocupat. Eu nu sunt găinar. Nu sunt om de nimic. Dacă cineva îmi zice: 'declară asta şi destabilizezi echipa', eu nu o fac. Nu e drept", a declarat Becali, la "Fotbal Club".
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Înaintea partidei de la Botoşani, Iuliu Mureşan, preşedintele celor de la CFR Cluj, principala rivală a roş-albaştrilor în lupta pentru titlu, a lăsat de înţeles că vicecampioana nu va avea probleme să se impună în Moldova.
"Vedeţi că sunt multe lucruri care nu se explică. Unele echipe pierd cu anumite echipe... Aşa e fotbalul. Nu mă aştept la foarte multe din partea Botoşaniului la meciul cu Steaua, mă aştept să bată Steaua", a spus oficialul ardelenilor.
Etichete: steaua , liga 1 , gigi becali , fc botosani , fcsb , olimpiu morutan
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...