Video Reacția lui Mircea Lucescu, după ce a văzut ”barajul” dintre Dinamo și Csikszereda: ”Extraordinar!”
articol scris de Digi Sport20.05.2024, 22:59
Dinamo a câștigat contra celor de la Csikszereda, scor 2-0, în manșa tur a barajului de menținere/promovare în SuperLiga României.
![WhatsApp Image 2024-05-20 at 22.57.44](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDUl/MkYyMCUyRjE5ODAyMzlfMTk4MDIzOV9X/aGF0c0FwcC1JbWFnZS0yMDI0LTA1LTIw/LWF0LTIyXzU3XzQ0LmpwZWcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9YWIxNGU2NDVhYWIwZjM3ZmFkNDQyNjZiNzJkNmUwOGI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Mircea Lucescu a fost prezent la partida disputată pe Arena Națională, care a fost decisă de ”dubla” semnată de Dennis Politic.
Mircea Lucescu: ”Sincer, mă așteptam ca diferența dintre echipe să fie mai mare. Publicul a fost extraordinar”
Mircea Lucescu a tras primele concluzii după meciul câștigat de Dinamo, iar acesta a avut numai cuvinte de laudă pentru public, pe care l-a catalogat drept ”extraordinar”. ”Il Luce” consideră că formația din Ștefan cel Mare trebuia să arate un nivel de joc mai ridicat, având în vedere adversarul.
Legendarul antrenor a avut și un reproș pentru barajul dintre Dinamo și Csikszereda. Mircea Lucescu a afirmat că pentru un astfel de meci, care este extrem de important pentru soarta celor două echipe, arbitrajul trebuia să fie la un nivel mai ridicat.
”2-0 în meciurile astea de baraj nu înseamnă prea mult. Sigur, e un rezultat pozitiv. S-a văzut o diferență de joc. Sincer, mă așteptam la ceva mai mult, ca diferența dintre o echipă de primă divizie și una de liga secundă să fie mai mare. Ar fi trebuit ca Dinamo să aibă mai multe situații de a marca. Sper să facă un rezultat bun și acolo și să rămână în prima ligă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Publicul a fost extraordinar. Ceva mai bine ar fi trebuit să se prezinte arbitrul. Mă mir că pentru un astfel de meci nu a fost desemnat un arbitru FIFA, cineva mai important”, a declarat Mircea Lucescu după Dinamo - Csikszereda 2-0.
VIDEO cu rezumatul partidei Dinamo - Csikszereda 2-0
Etichete: mircea lucescu , dinamo csikszereda , video dinamo csikszereda
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...