Rednic crede în şansa proverbială a Stelei: “Când două se bat, a TREIA câștigă”
15.05.2012, 14:55Ştefan Bărboianu le ţine pumnii dinamoviştilor înainte de derby-ul cu Steaua, transmis în direct la DIGI SPORT joi de la ora 21:45. Mircea Rednic îi vede pe roş-albaştrii campioni.
![raul rusescu dinamo-steaua](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTIl/MkYxMiUyRjA0JTJGNDM5MV80MzkxX3Jh/dWxfcnVzZXNjdV9kaW5hbW8tc3RlYXVh/LmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1h/MWMwM2JjMTNjZmUzY2QzMmNiYThjZGRhMWI4NDc1OA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Antrenorul Astrei are două titluri în 7 sezoane jucate în Ştefan cel Mare şi încă unul ca antrenor, în 2007, dar în acest sezon crede mai mult în şansa Stelei.
Reporter: “Sunteți ultimul antrenor care a luat titlul la un club din București, cum vedeti lupta din finalul campionatului ?”
Mircea Rednic, antrenor Astra: “Foarte strânsă.”
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Reporter: “Tot provincia?”
Mircea Rednic, antrenor Astra: “Nu cred. Cred că Steaua, așa am impresia, că Steaua va profita de lupta dintre CFR și Vaslui. Rapid a ieșit din cursă, Dinamo- acum nu știm ce se întâmplă, dacă ce a spus Cristi Borcea e adevărat… știi cum e: două se bat și al treilea câștigă.”
Reporter: “Și care ar fi atuurile Stelei ?”
Mircea Rednic, antrenor Astra: “Gigi Becali.”
Reporter: “Atât?”
Mircea Rednic, antrenor Astra: “Atât !”
Febra derby-ului Steaua – Dinamo, transmis în direct la DIGISPORT 1, joi, de la ora 21:45, i-a cuprins şi pe cei de la Astra. Ştefan Bărboianu a rămas dinamovist, chiar dacă nu a jucat decât de 9 ori pentru alb-roşii anul trecut, dintre care două partide chiar împotriva marei rivale, Steaua.
Ştefan Bărboianu, Astra: “Am o amintire plăcută, când am reușit să câștigăm 1-0 în Ghencea, în campionat. O amintire foarte neplăcută, peste care am trecut, acel autogol din finala Cupei. Am mers înainte. Ce nu te doboară, te face mai puternic.”
Etichete: steaua , liga 1 , fotbal intern , steaua-dinamo , rednic , cfr , vaslui
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)