Remiza cu ”U” Cluj i-a ”pus capac”! Un fan dinamovist și-a spart televizorul: ”Încă se poate uita la emisiune”
articol scris de Digi Sport05.05.2024, 09:12
Dinamo București a remizat, în deplasare, scor 3-3, cu Universitatea Cluj, în etapa a 8-a din play-out-ul SuperLigii.
![dinamo televizor spart](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDUl/MkYwNSUyRjE5NjcyNjNfMTk2NzI2M19k/aW5hbW8tdGVsZXZpem9yLXNwYXJ0Lmpw/ZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD01ODE2/MTA2NDU4OTExMzY2Y2Q4ZThhY2RkODY1ZTY5OA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Acest rezultat, în urma căruia ”Câinii Roșii” se află în mare pericol de a retrograda din nou în liga secundă, ”i-a pus capac” unui fan dinamovist, care nu și-a mai controlat nervii și a luat o decizie radicală.
Un fan al lui Dinamo și-a spart televizorul după golul de 3-3 al Universității Cluj
Meciul de pe Cluj Arena a fost un adevărat ”thriller” pentru fanii lui Dinamo. ”Câinii Roșii” au reușit să revină pe tabela de marcaj în repriza a doua, după ce prima repriză s-a terminat cu scorul de 1-1, și să conducă cu 2-1 în minutul 48 și cu 3-2 în minutul 87.
Însă, la fel cum s-a întâmplat în 4 meciuri din ultimele 6 etape, Dinamo a încasat gol în prelungiri de la adversari (în minutul 90+2, de la Ovidiu Bic) și a pierdut două puncte importante, care s-ar putea dovedi esențiale pentru menținerea formației din Ștefan cel Mare în SuperLiga.
Momentul primirii golului ”l-a adus la disperare” pe un fan al lui Dinamo, care nu și-a mai ținut nervii în frâu și și-a spart televizorul. Imaginea cu plasma spartă care a devenit virală rapid pe internet în grupurile suporterilor ”alb-roșii” a fost prezentată în emisiunea Digi Sport Special moderată de Vali Moraru.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Cam așa arată un televizor, după acest meci. Din fericire, încă se mai poate uita la emisiune, sper să se și audă”, a spus Vali Moraru.
VIDEO cu discuția de la Digi Sport Special despre televizorul spart
În urma remizei cu ”U” Cluj, Dinamo se află pe locul al 14-lea în SuperLiga (de baraj), cu 22 de puncte, la 3 lungimi în spatele primei formații aflate deasupra” liniei roșii”, FC Botoșani (25 de puncte), cu o singură etapă rămasă de jucat.
În ultima etapă, Dinamo va juca, pe teren propriu, contra celor de la UTA Arad (echipă aflată pe primul loc în play-out).
Clasament play-out SuperLiga
VIDEO Rezumat ”U” Cluj - Dinamo București, scor 3-3
Etichete: u cluj , dinamo bucuresti , televizor
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...