Replica pentru Edi Iordănescu nu a întârziat, după ce antrenorul FCSB-ului s-a ”plâns” la Craiova: ”O să vină iarna”
articol scris de Digi Sport19.09.2021, 08:27
FCSB s-a impus în duelul cu U Craiova 1948, 1-0, însă au existat și aspecte ale deplasării în Bănie care l-au nemulțumit pe Edi Iordănescu.
![eddi1](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDkl/MkYxOSUyRjEzODY1MjlfMTM4NjUyOV9l/ZGRpMS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhh/c2g9ZDZiMjlkM2VjYjJiY2Y3OWY1NWIyYzc3NjE0NTkzODk=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Tehnicianul roș-albaștrilor a pus jocul neconvingător al echipei sale pe seama suprafeței de joc. Acesta s-a ”plâns” de gazonul de pe arena din Craiova atât înainte de meci, cât și la finalul acestuia. ”A fost un teren pe care greu am putut construi”, a fost concluzia lui Iordănescu jr.
Galerie Foto
Replica lui Lucian Goian după ce Edi Iordănescu s-a plâns de gazon de la Craiova: ”O să vină iarna”
Fostul dinamovist Lucian Goian l-a contrazis pe Edi Iordănescu și a susținut că nivelul scăzut de concentrare al jucătorilor de la FCSB, învingători cu 6-0 în derby-ul cu Dinamo de săptămâna trecută, a fost principala cauză din pricina căreia vicecampioana a ”șchiopătat” în Bănie, nicidecum terenul.
”FCSB nu a convins, dar era greu ca echipa să fie menţinută la acel nivel, motivată, după 6-0 în derby-ul cu Dinamo. A fost un joc mai puţin reuşit, nu ştiu dacă a contat calitatea terenului, pentru că e un clişeu.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Ambele echipe au jucat pe acelaşi teren, pe unele le avantajează, pe unele le dezavantajează. Nu a fost un teren prost, nu trebuie să criticăm, pentru că o să vină iarna. Atunci, de ce ne mai plângem?”, a spus Lucian Goian pentru looksport.ro.
Grație succesului de la Craiova, FCSB a urcat cel puțin provizoriu pe poziția a cincea, cu 15 puncte, în timp ce ”leii” lui Mutu sunt pe 12, cu doar 8 puncte și cinci meciuri consecutive fără victorie.
Pentru cele două formații urmează meciurile din 16-imile Cupei României. Bucureștenii vor da piept cu CS Hunedoara, din Liga 3, iar U Craiova 1948 va avea un meci dificil împotriva liderului Ligii 2, Petrolul.
VIDEO Rezumat U Craiova 1948 - FCSB 0-1
Etichete: edi iordanescu , lucian goian , antrenor fcsb , gazon craiova , u craiova 1948 fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...