amorim gol kayserispor

Video Debut de vis pentru De Amorim! El și Boldrin au adus victoria lui Kayserispor

Video S-a întors omul-spectacol la Viitorul. Gol de generic marcat de Ianis Hagi în amicalul cu Grasshoppers!

FOTBAL:FC STEAUA BUCURESTI-VIKTORIA PLZEN, LIGA EUROPA (14.09.2017)

Dică a reacționat după eliminarea lui Alibec. ”Din cauza asta s-a supărat!”

ianis hagi lovitura libera

18.01.2018, 18:17
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Formula 1: Marele Premiu de la Monte Carlo se va desfăşura duminică, de la ora 16:00, în direct pe Digi Sport 1

În ziua în care a semnat cu FC Viitorul și a devenit cel mai scump transfer din istoria campioanei Ligii 1, Ianis Hagi (19 ani) și-a demonstrat din plin calitățile și pe terenul de fotbal. În al treilea amical pe care l-a disputat contra celor de la Grasshoppers Zurich (27 de titluri naționale și 19 Cupe ale Elveției), formație experimentată, pregătită de Murat Yakin, gruparea din Ovidiu a remizat, scor 1-1. Singura reușită a constănțenilor a fost realizată de Ianis Hagi.

Era minutul 5 al amicalului din Antalya, când Hagi jr a executat impecabil o lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri, fără nicio șansă penbtru portarul elvețienilor, se arată într-un material postat pe site-ul oficial al clubului. Ianis a fost aproape și de un assist, dar Mățan a ratat de puțin să ajungă la centrare, șapte minute mai târziu. Cei de la Viitorul  au continuat să fie periculoși și în minutele următoare și ar fi putut înscrie , tot prin Mățan, dar șutul acestuia, de la 16 m, a fost respins de portarul advers. Repriza secundă a fost mai echilibrată, mai ales după ce din minutul 70  Hagi a făcut mai multe schimbări. Elvețienii au reușit să restabilească egalitatea în finalul meciului (85), prin Bajrami, cu un șut puternic la colțul scurt.

VEZI VIDEO MAI JOC CU GOLUL LUI IANIS HAGI

FC Viitorul - Grasshoppers Zurich 1-1
Au marcat: Ianis Hagi 5 / Bajrami 85

FC Viitorul: Tordai - Căpușă (Ciobanu 70), Țîru (Mladen 70), Hodorogea (Horj 70), De Nooijer (Mailson 70) - Cicâldău (Kofi 70), Băluță (Dumitrescu 46, Ghiță 70), Vînă (Casap 70) - Chițu (Gavra, 70), I. Hagi (Voduț 70), Mățan, (Drăguș 46).
Manager tehnic: Gheorghe Hagi

Grasshoppers Zurich: Vasic - Pnishi, Lavanchy, Doumbia, Zesiger, Arigoni - Fasko, Sadik, Sukacev, Muller - Avdijaj. Au mai intrat: Pribanovic, Rhyner, Cvetkovic, Taipi, Djuricin, Andersen, Kapic, Bergstrom, Lika, Bajrami.
Antrenor Murat Yakin

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Meciuri disputate până acum de FC Viitorul în Turcia:

1. 14 ianuarie: FC Viitorul - Galatasaray Istanbul 0-2 DETALII
  2. 15 ianuarie: FC Viitorul - Skenderbeu 1-1 (Gavra)
  3. 18 ianuarie: FC Viitorul - Grasshoppers Zurich 1-1 (I. Hagi)

Programul următoarelor jocuri amicale ale formației constănțănțene la Belek:

1. 18 ianuarie: FC Viitorul - Luch Vladivostok (Rusia, ora 18.30), la Sueno Hotel Deluxe din Belek)
  2. 22 ianuarie: FC Viitorul - Kapaz (Azerbaidjan)
  3. 22 ianuarie: FC Viitorul - FC Rostov (Rusia)
  4. 25 ianuarie: FC Viitorul - Cernomorets Odessa (Ucraina)
  5. 25 ianuarie: FC Viitorul - Jagiellonia (Polonia).

FC Viitorul va disputa primul meci oficial din 2018 la data de 2 februarie, ora 20.45, când va întâlni, pe teren propriu, în etapa a 23-a din Liga 1, pe Astra Giurgiu, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, precum și pe digisport.ro și m.digisport.ro, EXCLUSIV pentru abonații rețelei de internet ai RCS-RDS.
Meciul va fi transmis și în format LIVE VIDEO&TEXT pe site-ul digisport.ro și m.digisport.ro

NEWS ALERT: Ilie Năstase a fost încătușat și dus la Poliție!

Video Ianis Hagi a dezvăluit secretul ascensiunii Viitorului din 2018

FOTBAL:CSM IASI-FC VIITORUL, PLAY OFF, LIGA 1 BETANO (6.04.2018)

Exclusiv Ofertă de peste două milioane de euro pentru Ianis, refuzată de Gică Hagi

ianis hagi mihai stoica

VIDEO. Minoră agresată sexual în scara blocului. Imaginile surprinse de camerele de supraveghere

Presa din Franta, despre 'ultimul proiect nebun' al lui Gigi Becali

Exclusiv ”Controlează bine mingea cu ambele picioare, are clarviziune!” Ce fotbalist din Liga 1 a impresionat în 2018

FOTBAL:FC VIITORUL-FC BOTOSANI, LIGA 1 BETANO (19.02.2018)

2018, anul lui Ianis Hagi? Secundul naționalei a făcut anunțul așteptat de toată lumea