Sânmărtean putea fi eliminat, după ce a intenționat să-l lovească pe Anton. Nervi și în drum spre vestiare
11.12.2017, 21:23UPDATE 20:07: VIDEO Dinamo - FC Voluntari 2-0. Paul Anton a reacţionat după episodul petrecut în prima repriză: "Nu s-a întâmplat nimic. Tot ce se întâmplă rămâne pe teren. Am încercat să fur mereu câte ceva de la el. E un jucător fantastic", a comentat Anton, la finalul meciului.
![sanmartean hanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYxMiUyRjExJTJGODU0Nzk4Xzg1NDc5/OF9zYW5tYXJ0ZWFuX2hhbmNhLmpwZyZ3/PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1kZDZlMzNj/YjA0NzFlZWY5MTUzZGZlNzYwM2EyZWUwMw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
VIDEO Dinamo - FC Voluntari. Lucian Sânmărtean (37 de ani) a debutat pentru ilfoveni chiar contra echipei pe care a refuzat-o înainte de a semna cu gruparea antrenată de Claudiu Niculescu.
La primul meci, după o pauză de opt luni, Sânmărtean a fost ”creierul” din jocul celor de la Voluntari. În prima fază a meciului, ”Magicianul” i-a dat o pasă extraordinară lui Deac, printre mai mulți jucători de-ai ”câinilor”, dar acesta din urmă n-a putut să-l învingă pe Penedo.
Sânmărtean a fost și protagonistul unei faze în urma căreia putea fi elimimat. Pe finalul primei reprize, mijlocașul a protejat un balon, undeva în bandă, aproape de linia de corner, în terenul roș-albilor. Anton a fost cel care i-a făcut marcaj, după care dinamovistul a izbutit să-l deposedeze pe Sânmărtean și să păstreze și mingea în joc. Enervat, Sânmărtean, ieșit între timp din suprafața de joc, s-a întors în grabă pe gazon și a intenționat să-l lovească peste picioare, din spate, pe dinamovist.
Lovitura n-a fost una de intensitate, mai mult l-a ”șters”, dar faza a fost sesizată de asistentul de pe acea parte, care a ridicat fanionul. Anton s-a dus direct la Sânmărtean pentru a-i reproșa gestul iar de aici pînă la un meleu în care au fost implicați mai mulți jucătopri n-a mai fost decât un pas.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Alexandru Tudor, ”centralul” partidei a considerat să-i liniștească pe Sânmărtean și pe Anton cu un cartonaș galben. N-a mai durat mult apoi și Tudor a fluierat pauza.
În drum spre vestiare, pe tunel, Anton și Sânmărtean au continuat cearta și a fost nevoie de intervenția celor din jur pentru a nu degenera lucrurile.
Etichete:
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...