FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-ACADEMICA CLINCENI, PLAY OUT LIGA 1 CASA PARIURILOR (30.04.2022)
Primul club din SuperLigă care vrea să ia măsuri împotriva lui Cosmin Matei. Scenariul invocat de patron
FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-PETROLUL PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (11.11.2022)
Ce pedeapsă ar putea primi Cosmin Matei dacă va fi găsit vinovat pentru dopaj. Există două variante
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (1.09.2023)
Albion Rrahmani, tot mai aproape de Benfica! Legendarul fotbalist, ajuns președinte, este cel care îl vrea
Sepsi Sepsi
2 - 3
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Du 20.10.2019 18:45

Sepsi - Astra 2-3. Bogdan Andone, debut cu victorie pe banca giurgiuvenilor. Penalty refuzat pentru gazde în prelungiri

20.10.2019, 19:38

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• WTA Miami Open: Simona Halep - Paula Badosa, 22:00, DGS 1

Bogdan Andone a debutat cu victorie pe banca Astrei, în deplasarea cu Sepsi. Alibec a ratat două șanse pentru giurguveni, însă gazdele au fost cele care au deschis scorul, prin Karanovic, în minutul 14. Apoi Tamaș a tras de la distanță, dar portarul a fost la post. Același Tamaș a fost la locul potrivit la șutul lui Florin Ștefan. Giurgiuvenii au egalat prin autogolul lui Tincu, iar după două minute au mai marcat o dată, după o combinație de efect între Alibec și Budescu. Până la pauză, Velev a mai ratat o oportunitate bună.

Sepsi - Astra 2-3 | Budescu, gol și două pase decisive

În repriza a doua, Alibec a încercat o execuție cu exteriorul, iar la cealaltă poartă, șutul lui Velev a trecut pe lângă. Răduț a marcat golul 3 al Astrei, din centrarea lui Budescu, însă același Budescu a pus măna pe minge în careu și Vașvari a transformat penalty-ul acordat. În prelungiri, gazdele au cerut penalty la un contact între Carnat și Crepulja, dar arbitrul nu a dat și Sepsi - Astra s-a terminat 2-3.

Sepsi va primi vizita celor de la Astra, în etapa a treisprezecea din Liga 1. Partida marchează primul meci al lui Bogdan Andone, noul antrenor al giurgiuvenilor, pe banca tehnică a echipei.

Partida se anunţă una foarte echilibrată, cel puţin din punct de vedere al poziţiei ocupate de fiecare echipă în clasament. Sepsi se află pe locul 9, cu 15 puncte, în timp ce giurgiuvenii sunt pe o poziţie mai sus, la o diferenţă de doar un punct.

Niciuna dintre cele două echipe nu mai găseşte calea victoriei de două etape, astfel că va fi primul succes în trei meciuri pentru oricare dintre cele două cluburi, în cazul în care meciul nu se va termina la egalitate.

Sepsi Sepsi
  • 90+4 fr1

Final de meci. Sepsi - Astra se termină 2-3.

• 90+2 cg cg

Graovac primește cartonaș galben.

• 90+1 cg cg

Carnat primește cartonaș galben.

• 90+1 fm fm

Carnat cere penalty într-un duel cu Crepulja, dar primește cartonaș galben pentru simulare. Pe reluare se vede că a fost contact. Apoi, la ultima fază a meciului, Sepsi a atacat și cu portarul.

• 90 s s

Simion intră în locul lui Valentin Gheorghe.

• 80 g g

GOOOOL Sepsi! Vașvari transformă lovitura de pedeapsă.

• 79 p p

Penalty pentru Sepsi. Budescu face henț în careu la o lovitură liberă la care se afla în zid.

• 78 cg cg

Dandea primește cartonaș galben.

• 75 g g

GOOOOL Astra! Răduț reia cu capul în plasă, după centrarea lui Budescu.

• 72 oc oc

Ocazie Sepsi. Velev trage la poartă, din afara careului, din marcajul larg al lui Răduț, dar mingea ocolește poarta.

• 61 oc oc

Ocazie Sepsi. Carnat trage din afara careului, dar mingea trece pe lângă.

• 54 s s

Salli intră în locul lui Ștefănescu.

• 51 oc oc

Ocazie Astra. Alibec îl "culcă" pe Florin Ștefan și trage cu exteriorul puțin pe lângă.

Matei intră în locul lui Stahl.

Începe repriza secundă.

La pauză, Sepsi - Astra 1-2.

• 41 oc oc

Ocazie Sepsi. Carnat centrează, Ștefănescu reia cu capul din careu, dar Graovac respinge și Tamaș degajează.

• 39 cg cg

Valentin Gheorghe primește cartonaș galben.

• 37 oc oc

Ocazie Sepsi. Deaconu execută o lovitură liberă, Velev reia din voleu, dar trage defectuos din câțiva metri, în fundașii Astrei.

• 33 g g

GOOOOOL Astra! Giurgiuvenii recuperează o minge, Budescu îi pasează lui Alibec cu călcâiul și se duce spre careu, iar Alibec îi întoarce serviciul, cu o pasă lobată și Budescu înscrie cu o execuție din prima.

• 31 ag ag

GOOOOOL Astra! Budescu execută un corner, Tamaș deviază ușor mingea, iar Tincu trimite în propria poartă.

• 27 oc oc

Ocazie Sepsi. Ștefănescu îi pasează în banda strângă lui Florin Ștefan, care trage din unghi, dar Tamaș deviază în corner.

• 20 oc oc

Ocazie Astra. Tamaș avansează cu mingea la picior și trage din afara careului, dar portarul lui Sepsi respinge.

• 14 g g

GOOOOOOOL Sepsi! Ștefănescu pasează în careu, pentru Karanovic, care înscrie simplu.

• 13 oc oc

Ocazie Astra. Alibec e lansat în adâncime, preia de lângă Tincu, pe care îl păcălește și trage în brațele portarului.

• 11 oc oc

Ocazie Sepsi. Radunovic pasează greșit până la adversarul său, Stahl, care îi trimite mai departe lui Gheorghe, iar acesta trage fix pe direcția portarului Kitanov.

• 8 oc oc

Ocazie Astra. Răduţ avansează pe stânga şi întoarce în careu pentru Alibec, care se luptă cu patru adversari în careu, dar pierde mingea.